Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Re: Ubuntu 15.04

09 tra 2015, 22:12

Probat ću 15.04 baš da vidim koliko je i kakvih promjena, a i da usporedim performanse sa kubuntom koji je isto na novom kernelu i systemd.

I veliš tvoja standardna kolekcija programa koje sam instaliraš uredno šljaka ...

Re: Ubuntu 15.04

09 tra 2015, 22:54

ajde 23.4 dodi vise, nestrpljiv sam vise :D

Re: Ubuntu 15.04

09 tra 2015, 23:30

Max Bunker je napisao/la:Probat ću 15.04 baš da vidim koliko je i kakvih promjena, a i da usporedim performanse sa kubuntom koji je isto na novom kernelu i systemd.

I veliš tvoja standardna kolekcija programa koje sam instaliraš uredno šljaka ...


Nisam rekao da sve radi.. ne rade pojedini indikatori, neke sam natjerao da rade na silu, a neki i dalje odbijaju suradnju :) .. ali osnovne aplikacije koje koristim rade super i puno brže nego na 14.04.

Evo snimio sam kratki video pa vidi ;)

Re: Ubuntu 15.04

10 tra 2015, 06:03

Jesu li popravili 'turn of the touchpad while typing'? Sadašnje rješenje je isključit pa u startup dodati syndaemon -i 0.5 -d. Također nisu mi radile funkcijske tipke za osjetljenje ekrana bez zaobilaznog rješenja na HP laptopu. Zanimljivo kako na Kubuntu nema tih problema. Onda je očito do Unityja.

Re: Ubuntu 15.04

10 tra 2015, 20:56

hrvooje je napisao/la:Jesu li popravili 'turn of the touchpad while typing'? Sadašnje rješenje je isključit pa u startup dodati syndaemon -i 0.5 -d. Također nisu mi radile funkcijske tipke za osjetljenje ekrana bez zaobilaznog rješenja na HP laptopu. Zanimljivo kako na Kubuntu nema tih problema. Onda je očito do Unityja.

Nemam pojma kako je touchpad radio ranije pa ne znam da li je nešto popravljeno u ovoj verziji.
Touchpad mi je nužno zlo od hardvera tako da uvijek instaliram "touchpad-indicator" koji ga isključi čim priključim USB miša (a onaj mikro USB mi je ionako stalno priključen pa.. :-D )

I @max,
.. jesi li ga isprobao?

Za info, boot je nekih deset sekundi, a gašenje dvije.. bum snimio nečim pa stavim ovdje, do tada..

Re: Ubuntu 15.04

10 tra 2015, 21:46

@bertone

Hvala za video .

Probao sam ali nije išlo. Skinuo iso beta2, provjerio md5sum i sha256sum, snimio na usb i pokrenuo u live modu. Gparted iz tog live moda mi nikako nije mogao obrisati particije na hdd, stalno kao krene i onda error popup.

Onda sam obrisao hdd drugim live usb ( mint 17.1 ) i opet pokrenuo live ubuntu 15.04 beta 2 ali je odmah po učitavanju izbacivao upozorenje da sistem ima problem i nije pokretao instalaciju. Probao tako još dvaput i onda odustao do daljnjeg... Prelijep je vani bio dan pa sam rađe sportski proveo dan :-)

Re: Ubuntu 15.04

10 tra 2015, 22:10

Ako ti radi live ne vidim razlog zašto ti ne bi htio instalirati na HDD ako ti drugi Ubuntoidi rade/hoće szbunjen

Zapravo, možda si preoprezan pa te zato zeza.. probaj ovako:
  • skini ponovno ISO
  • ništa ga nemoj provjeravati jel valja ili ne
  • formatiraj USB
  • snimi ISO UNetbootinom
  • instaliraj OS

Re: Ubuntu 15.04

10 tra 2015, 22:53

Mene je Xubuntu 15.04 isto zezao kod instalacije. Live usb je radio dobro ali mi nije dao instalirati na HDD, odnosno kad u procesu instalacije odaberem "nešto drugo" Gparted mi ne prepoznaje particije. Problem je bio što mi je Xubuntu live usb stik prepoznat kao "sda" a hdd kao "sdb". Nakon istalacije mi je ostala takva situcija da mi je hdd prepoznat kao "sda" dok ne ubacim usb stik. Tada usb stik bude "sda" a hdd "sdb". Nakon par dana se stanje normaliziralo, vjerojatno neka nadogradnja.
Ako netko ima slične probleme neka obrati pažnju na ovo.

Pozz

Re: Ubuntu 15.04

11 tra 2015, 20:45

Provao sam malo 15.04 u Live i onako = Ubuntu kao Ubuntu.
Je da nije instaliran, ali leti, a i cooler se svega dva tri put upalio, 640MB RAM-a jede, cpu miran, ali par puta kad se otvori Libre Office i zatvori ostane u panel Libre Office, koji se ukloni kad se nešto drugo otvori, a i u zadnje blokirao kada sam spustio Firefox (yt). Pojačao sam do max. i nisam primjetio da piše upozorenje kao što je napisano na prvoj strani (sluške).

Re: Ubuntu 15.04

15 tra 2015, 15:21

Danas sam imao vremena i volje za ponovni okršaj sa ubuntu 15.04.

Skinuo najfriškiji iso i ovaj puta je instalacija prošla ok. Gparted povremeno baci neku lib greškicu ali je ipak odradio pripremu diska.

Nakon instalacije sve radi onako kako i treba raditi uz manje mušice. Ponekad ubuntu software centar nemože pronaći neki program no nakon refresha ga ipak nadje i instalira...

Zasad nisam doživio teže probleme iako je to još beta. Življi je i brži nego 14.04. Cpu i vga se mrvicu manje griju. U biosu -uefiju nema više ona dva ubuntu pokretača u boot orderu, neznam jel to novost vezana uz systemd....
Odgovori