Sada je: 16 tra 2024, 20:57.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pa može biti i to, odnosno ako je prošli tjedan išao instalirati preko Intel Graphic Installera verziju 1.0.7 (za Ubuntu 14.04, odnosno kernel 3.13) onda je moguče da mu nisu povučeni ispravno svi paketi jer se i to rušilo svako malo :(

Sorry ak je to neko već spomenuo, nisam išao čitati sve postove od početka teme.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
jurastublic je napisao/la:I ako imaš volje, da probaš rebootati tako da u grub bootloaderu editiraš liniju "linux" i dodaš na kraj acpi=off.
stisneš "e" za editiranje.


Vrlo rado, ali ne znam kako, tj od kuda početi...

bertone je napisao/la:@nevidljivi_P,

hajde ti prije napravi:
Kod: Označi sve
sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

.. jer koliko vidim tebi je dao ispis da imaš kernel 3.13.0-43, a zadnja verzija je 3.13.0-44 ( i preventivno si stavi glavni poslužitelj za skidanje nadogradnji jer je Hr-poslužitelj prije 2-3 tjedna štekao svako malo)


pokrenuo sam sad upgrade, poslužitelj nisam mijenjao jer mi je i bilo postavljeno na glavni.

jurastublic je napisao/la:Da svakako što kaže bertone. A mislim da bi mogao biti uzrokom ovaj driver za intelovu grafu i915.


Da li je to onaj driver koji sam instalirao jučer? Jer od tada mi se pojavio problem sa HD videima na youtubeu npr, ali i prije toga su problemi sa browserima bili prisutni.

EDIT Upgrade odrađen, i dalje zezaju HD youtube videi, za ovaj problem sa čudnim znakovima u FFu ne mogu još ništa reći budući da se on povjavljuje u nekim nepravilnim razmacima.
Avatar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 srp 2010, 00:21
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 15 KDE
Ne znam što si i kako instalirao jučer, ali najjednostavniji način je da odeš na ovaj link, klikneš na verziju 32 ili 62 bita (kaj već imaš) i potvrdiš da se pokrene sa USC .. nakon par sekundi će ti se u USC-u pokazati link za instaliranje IGI-a i instaliraš ga pa kad bude gotovo pokreneš Dash i čim počneš pisati int... klik na IGI i dalje je jednostavno ;)

I da, taj IGI je zadnjih par dana zezao i pucala je instalacija.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Baš to sam jučer odradio, uzeo sam 64bit jer mi je takav i sustav i kod prvog pokušaja instalacije mi je javilo grešku (slika u prilogu), iz druge je odradilo normalno. Od tada mi se javljaju problemi sa HD videima i povremeno mi nestane kursor...

Postoji li način da maknem taj driver, tj da vratim na stanje prije njegove instalacije?
Privitak/ci
intel1.jpg
intel1.jpg (74.81 KiB) Pogledano 1764 put/a.
Avatar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 srp 2010, 00:21
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 15 KDE
Ja odustajem za noćas. Ja bi deinstalirao taj novi intelov driver i uzeo najnoviji kernel.
http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/ma ... c2-trusty/
znači za tvoj 64bit 14.04 bi bilo
3.15 headers generic amd 64 deb
i
3.15 image generic amd 64 deb
i
3.15 all deb
sretno!
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
I ja sam već umoran tako da ću to odraditi sutra.

U svakom slučaju puno hvala na trudu! :)

EDIT

Sad sam se sjetio, kad mi je javio grešku guglao sam je, naišao sam na ovu temu http://askubuntu.com/questions/570888/download-01-org-certificate-verification-failed-crlfile-missing i napravio što sam našao u jednom postu.

down vote


I had the same problem. I couldn't get my drivers updated at ALL yesterday. Glad I found this so soon.

I solved the problem by combining 2 of the given solutions.

First I downloaded the cert with openssl

echo -n | openssl s_client -connect download.01.org:443 | \
sed -ne '/-BEGIN CERTIFICATE-/,/-END CERTIFICATE-/p' | \
sudo tee '/usr/local/share/ca-certificates/download_01_org.crt'

Then I updated my CA certs by running:

sudo update-ca-certificates

After that I just ran the installer. Or if you just want to double check if everything works you can just update via the command line first.

To update via the command line"

sudo apt-get update

Avatar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 srp 2010, 00:21
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 15 KDE
Eto, da stavim točku na temu napisat ću što je bilo.

Dakle, što god da sam radio problemi su postajali sve veći tako da sam se odlučio na rušenje sustava, stavio sam Mint 17.1 KDE i od sada sve radi OK, problema nikakvih nema. Jedino što nisam dodao FFu adblock, ali sumnjam da bi on mogao biti uzrok svih problema. Uostalom, vidjeti ću kada ga instaliram. Intelove drivere nisam instalirao jer smatram da su oni bili krivac svemu.

U svakom slučaju svima puno hvala na savjetima koje ste mi dali. :)
Avatar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 srp 2010, 00:21
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 15 KDE
Super ako sad radi.. malo sam googlao i nisi jedini koji ima problema sa Haswell CPU-ima (i to ne svima, navodno Haswell-E radi super) pod Linuxom (od loše grafike preko problema sa potrošnjom struje do prekomjernog zagrijavanja).. na žalost koliko sam pročitao ni slijedeće verzije kernela ne donose neka posebna poboljšanja po tom pitanju pa ispada da sistem radi ili ne radi u ovisnosti od ostatka hardvera i kakve si sreće :(
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la: pa ispada da sistem radi ili ne radi u ovisnosti od ostatka hardvera i kakve si sreće :(


E da.. A takva neizvjesnost i nepredvidljivost je jedan od većih problema u linux svijetu...
Max Bunker
Max Bunker
bertone je napisao/la:Super ako sad radi.. malo sam googlao i nisi jedini koji ima problema sa Haswell CPU-ima (i to ne svima, navodno Haswell-E radi super) pod Linuxom (od loše grafike preko problema sa potrošnjom struje do prekomjernog zagrijavanja).. na žalost koliko sam pročitao ni slijedeće verzije kernela ne donose neka posebna poboljšanja po tom pitanju pa ispada da sistem radi ili ne radi u ovisnosti od ostatka hardvera i kakve si sreće :(


A guglah i ja pa sam naišao na teme sa sličnim problemima bez riješenja što me čudi jer kada sam kupovao komp recenzjie su govorile da Haswell i Linux super funkcioniraju skupa pa sam se zato i odlučio na taj CPU. A ništa, ostaje nada da će se u doglednoj budućnosti situacija popraviti. :)

Max Bunker je napisao/la:E da.. A takva neizvjesnost i nepredvidljivost je jedan od većih problema u linux svijetu...


Svjestan sam toga, ali ovi moji problemi me neće pokolebati. Linux, odnosno Ubuntu koristim od verzije 9.04 i do sada su iskustva većinom pozitivna. Čak i stari kop (sada ga koriste moji starci) koji pod Windowsima nije mogao normalno funkcionirati radi besprijekorno već godinama. Stavio sam na njega 10.04 kada su izašli i dan danas takav služi moje starce. :)
Avatar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 srp 2010, 00:21
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 15 KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.