Sada je: 28 ožu 2024, 23:10.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

nevidljivi_P je napisao/la:Svjestan sam toga, ali ovi moji problemi me neće pokolebati. Linux, odnosno Ubuntu koristim od verzije 9.04 i do sada su iskustva većinom pozitivna.


I ja,,već desetak godina, možda i više,, :-D
Max Bunker
Max Bunker
Živio Linux kernel! :D
Avatar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 srp 2010, 00:21
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 15 KDE
Nakon tjedan dana sreće problem se prvi puta pojavio i na MInt 17.1 KDE, isključivo onaj sa fontovima i web preglednicima.

Guglao sam error number i našao sljedeće https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... ug/1330385

status confirmed, priority undecided.
Avatar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 srp 2010, 00:21
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 15 KDE
nevidljivi_P je napisao/la:Nakon tjedan dana sreće problem se prvi puta pojavio i na MInt 17.1 KDE, isključivo onaj sa fontovima i web preglednicima.

Guglao sam error number i našao sljedeće https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... ug/1330385

status confirmed, priority undecided.


Logiraj se na launchpad.net pa potvrdi da i ti imaš bug, što više ljudi potvrdi veća je vjerovatnost da će se netko pozabaviti sa time.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Taj dio sam obavio. :)

Imam sad pitanje jedno, koliko vidim problem je vezan za integriranu grafičku, pa me zanima da li bi ga riješilo da kupim i ubacim neku drugu? Po tom pitanju nisam zahtjevan, dovoljno je da ima HDMI ili displayport i da nije lošija od ove Intelove HD. :) Vjerujem da bih za 200-300kn mogao naći nešto što me zadovoljava...
Avatar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 srp 2010, 00:21
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 15 KDE
Nadopuna za one koje bi moglo zanimati, sa zadnjim upadteima se situacija (bar na mintu) značajno popravila i već neko vrijeme nemam nikakvih problema. :) Bar je takva situacija sa Firefoxom, Chrome/Chromium nisam testirao jer mi nije drag. :)
Avatar
Postovi: 65
Postovi: 65
Pridružen/a: 01 srp 2010, 00:21
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 15 KDE
Zbog čega na ubuntu /lubuntu kad se odabere država jezik . I firefox nije na jeziku koji si odabrao.
Instalram lubuntu odabrem hrvtaska jezik hrvatski . Firefox mi je svejedno engleska verzija.

Hoću NOVU OPERU na linuxu !!!!
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 06 vel 2015, 14:23
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: WIN XP LUBUNTU
Fali ti paket za hr jezik. Na Archu je to firefox-i18n-hr, na ubuntoidima se možda jednako tako zove. Potraži naredbom
Kod: Označi sve
apt-cache search firefox
;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
onaj koji nezna je napisao/la:Zbog čega na ubuntu /lubuntu kad se odabere država jezik . I firefox nije na jeziku koji si odabrao.
Instalram lubuntu odabrem hrvtaska jezik hrvatski . Firefox mi je svejedno engleska verzija.

Hoću NOVU OPERU na linuxu !!!!


Ako si odabrao recimo Hr prilikom instalacije, nakon instalacije ti bude Hr.. međutim kod 14.04.2 (na 14.04.1 se to nije događalo) nakon updatea iz nekog razloga dođe do brisanja postavljenih jezičnih postavki i cijeli sistem (uključujući i tipkovnicu) se vrati na En.. riješenje je odlazak u jezične postavke i skidanje potrebnih paketa.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Nisam pisao da mi je ceo lubuntu na engleskom. Več ako sam kod instalacije postavljanja. Odabrao državu hrvatska jezik hrvatski . Da me onda zanima zašto i FIREFOX nije na hrvatskom?

I još me jedno zanima. Kda na ff dođem na neku stranicu i hoču sa one dvije strelice DOLJE/GORE ili sa mišem pomjerit stranicu . Skoči mi odma na dno. Tj prebrzo mi pomera . Probao sam otić na POSTAVKE MIŠ TIPKOVNICA al ništa

pomjerit
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 06 vel 2015, 14:23
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: WIN XP LUBUNTU

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.