Sada je: 18 tra 2024, 06:31.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Zanima me,dali ako instaliram unity 8 ću imati mogućnost mijenjanja između ta dva sučelja?Ako pokušam instalirati unity 8 dali će mi on slučajno nešto pokvariti na drugim sučeljima koje trenutno koristim(kde i unity 7)?

I na kraju dali ću moći mijenjati sučelja pri loginu na isti način kako trenutno mijenjam unity 7 i KDE?
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
Ovo je odgovorio kolega JH-IM (vraćeno iz druge baze):

JH-IM je napisao/la:
plavi zmaj77 je napisao/la:Htio bih isprobati novo unity 8 sučelje no...

Zanima me dali on prilikom instalacije prebriše neki dio unity 7 sučelja?Tj. dali ih mogu imati obadva istovremeno kao što trenutno imam i KDE i unity sučelje(pa da ih onako biram pri loginu)?


Možeš, ali Unity 8 je daleko od završenog a ovisno i koju grafičku imaš moglo bi biti problema sa Mirom. Ako hoćeš isprobati Unity 8 skini si Ubuntu Next image pa ga probaj u live modu iako vidim da su prebacili Ubuntu Next na 15.04 od kojega još nije izašla ni prva alpha pa je vjerovatno dosta nestabilan. Ako si na 14.04 ne znam koliko je Unity 8 up to date, pogledaj u Synapticu koja je verzija. Na 14.10 se razvijao Ubuntu Next do nedavno pa je tamo vjerovatno najnovija verzija.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Ako mi sve to neće poremetiti druga sučelja koja imam i da ću normalno nakon restarta ili logouta računala moći ući u druga računala zašto da ne isprobam?
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
plavi zmaj77 je napisao/la:Ako mi sve to neće poremetiti druga sučelja koja imam i da ću normalno nakon restarta ili logouta računala moći ući u druga računala zašto da ne isprobam?


Nitko ne kaže da ne probaš ali ako je stara verzija očekuj tablet look i skoro pa nikakvu funkcionalnost.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.