Sada je: 25 tra 2024, 21:42.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dakle,do prije nekidan sam imao uredno instaliran Mint 14 sa gnome-shell 3.8.Sustav je vec 2 godine bio instaliran na raid 0 sistemu
i jedan od hardova mi krepa i ode sve u :cenzura
Pa reko kad vec moram sve vraćat ajde da onda stavim noviju verziju Minta,a i vecina stock repositorija na 14-ici nije radila

Jucer sam instalirao Mint 17 i pošto sam navikao na shell odlučim ga instalirati ponvno
Kad ono neka 3.12 verzija,ne kažem da je ružna naprotiv odlično izgleda sa svim efektima ali je užasno neorganizirana i crasha se kad pokrenem vise od 1 programa,što užasno utječe na produktivnost i na živce :tuzan

zanima jeli moguće instalirati 3.8 verziju na LM17?
Malo sam googlao i nigdje nepostoji verzija koju želim,tj ona koja se može instalirati sa svim međuzavisnostima a i repositoriji isto samo sadrže novu verziju spametan


Hvala unaprijed :)
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
a zašto gnome na mint.....stavi mint mate ili cinnamon i deri a ako baš hoćeš gnome stavi recimo fedoru koja je sa gnome-om odlična....a sad 3.8 ili novije....gle tehnologija ide napred a ne natrag tako da se mi korisnici moramo naviknuti na novo a ne staro....možda ti se krši upravo zato što mint nije rađen sa gnome-om....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Eventualno pogledaj što ima u backportu za LM 13, možda ga tamo nađeš. Support tog izdanja ti je do 2017

EDIT: Možda ubaciti nekakav gnome ppa, ako ima neki funkcionalan za 12.04 odnosno mint 13
Zadnja izmjena: dinosb; 30 srp 2014, 10:06; ukupno mijenjano 1 put/a.
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
Postovi: 308
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Lokacija: Slavonski Brod
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
OS: Debian Xfce
Kakve veze ima koji cu UI koristit na svojoj distri,ali ako ce mo tako i cinnamon je rađen na gnome-u
I kažem ti gnome 3 je radio na 14-ici skoro 2 godine bez ikakvih problema
I nevolim cinnamon.nekako me previse podsjeća na win
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Bojim se da si tako vrlo lako možeš strgati sustav :pogled_dolje

Trebalo bi prvo maknuti taj Gnome koji sad imaš instaliran, ako bi ti Mint to uopće dozvolio. Gnome 3.8 onda možeš buildati sam, jer ga je jako teško sad naći u repozitorijima budući da u njih stalno dolaze sve novije verzije. Možeš probati pogledati u ovaj PPA https://launchpad.net/ubuntu/trusty - ako oni imaju 3.8 onda bi se moglo instalirati od tamo. Ali ne može ti nitko jamčiti da će sve raditi kako treba, nažalost :?
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Tomislav001 je napisao/la:Kakve veze ima koji cu UI koristit na svojoj distri,ali ako ce mo tako i cinnamon je rađen na gnome-u
I kažem ti gnome 3 je radio na 14-ici skoro 2 godine bez ikakvih problema
I nevolim cinnamon.nekako me previse podsjeća na win


nisam mislio ništa loše već da bude što jednostavnije....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
@bikerbj Dobro znam da bi bilo jednostavnije sa fedorom,ali debian based je bolje

@Abzeenth nasao sam verziju koju želim ali nemogu instalirati potrepne međuzavisnosti,recim ovaj libcogl12 javlja mi pokidani paket a ovaj iz repositorija nije podržan sa 3.8

a šta kažete kako bi to sve radilo na Arch-u?
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
pa stavi onda debian on ima gnome.....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Debian sam probao prije instalirati ali nije mi htio pokrenuti X server nego je samo imao terminal pa nisam kasnije ni pokušavao
Ali mogu ponovno probati nije problem
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Ako sa distribucijom dolazi neka verzija GNOME-a onda baš i nije najbolja ideja forsirati stariju. Sa njim dolazi hrpa ovisnosti koje će se vjerojatno strgati... pošto je Mint ubuntu derivat možda ti je dobra alternativa instaliati Ubuntu GNOME 14.04 (dolazi sa 3.10), ali bi trebala raditi stabilno (koliko se od GNOME-a to može očekivati :P)
Avatar
Postovi: 55
Postovi: 55
Pridružen/a: 27 kol 2013, 08:58
Lokacija: Ivanec
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu / Gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.