Sada je: 18 tra 2024, 09:40.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

@Tommy, možda ovo pomogne.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Inače na forumima uvijek pišem književni,ali kako ste počeli po domaći onda sam se malo oslobodio :-D ,hehe probat ću večeras pa vam javim rezultate,sad nemam vremena.

Samo da nije grafička na izdisaju,na prozorima mi ne stvara nikakve probleme pa se nadam da je sve ok s njom.Inače stvarno mi se sviđa ovi ubuntu studio 14.04,ima ovih programa na tone,idući pc će morati biti 100% linux kompatibilan.Moram priznati da je stvarno stabilan,da kucnem nisam imao nikakvih problema osim ovog s grafičkom šta je nažalost ipak velik(bar za mene) problem.Super mi je šta ne dolazi sa unityem,ono mi je stvarno užas,znam da ga mogu promijeniti ali mi nije to to.Tako ako netko koristi ove video i grafičke programe,a da se ne muči instalirat to sve preko software centra,tople preporuke(naravno uz uvjet da sve normalno radi) :lol:
Postovi: 35
Postovi: 35
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:16
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint
Jehonan je napisao/la:Na zapovijed, ooo veliki meštre! Iako, ja osobno preferiram da u bilo kojem obliku javne komunikacije koristim koliko toliko standardni književi hrvatski jezik. No opet, to sam ja, jelte, dakle, ne namećem ništa nikome, ali budući da smatram da ja komunikacija dvosmjerna cesta, dajem si slobodu da mogu izreći to svoje mišljene.


Dat ću si i ja slobodu izreći svoje mišljenje da ili pišeš STANDARDNIM ili KNJIŽEVNIM jezikom, ali ne koristiš oboje istovremeno. To su dvije različite varijante (koje ljudi često smatraju jednom te istom, ali ako je jedna te ista, zašto ju onda dvaput navodiš?) i treba ih razlikovati, kao što i piše ovdje, npr:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_standardni_jezik

Standardni jezik je ona varijanta propisana - kodificirana - u pravopisima i gramatikama.

Književni jezik su sve varijante, odnosno bilo koja varijanta koja se pojavljuje u hrvatskoj književnosti, a to, dabome, uključuje i dijalekte. Ne postoji standardni književni hrvatski jezik - to bi značilo da je negdje izričito propisana varijanta kojom bi se trebala pisati sva književnost na hrvatskom jeziku. A to ne postoji. Književni jezik obuhvaća - uvjetno rečeno, "dopušta" - i šatrovački i dubrovački govor, i kajkavsko i čakavsko narječje.

Eto, kad već prigovaramo. :kava
Inače, ovo je ogromni offtopic pa ako baš moramo, o ovom bismo trebali nastaviti na nekoj drugoj temi.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Tommy21 je napisao/la:Super mi je šta ne dolazi sa unityem,ono mi je stvarno užas,znam da ga mogu promijeniti ali mi nije to to.

(pre)rano si počeo kužiti stvari :thmbs-up
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Asti gospe, šta ste se nabrijali na Tommya. Akcija je i u Konzuma! :D
A brale, ono ka, jel'te, Tommy, aj ti lipo navrni u naše udruženje s ton kanton, pa ćemo mi tamo to zero raskopat. Raspi*kat ćemo sve šta ne štima i ima da štima. ;) I obvezno ponesi pivu. Dvolitrušu. To ti je ulaznica. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Evo sam probao onu komandu sta je jehonan napisao i naravno rezultat je command not found tako da nista od update grub.

Probao sam i ovo sto mi je bertone postao link i uvijek se kod neke komande naravno pokaze vec standardni command not found.Tako da vise stvarno nemam volje,ne znam vise sto radim,bojim se da cu poremetit sustav skroz.

Ali eto pozitivno je da imam plan b i c.Plan b je da odem sa svojom kantom u sok,samo me zanima kad ste tamo?

A plan c je to da ja imam i intelovu integriranu graficku i razmisljam da se prebacim na nju jer koliko sam citao s intelovim grafikama nebi smjelo bit problema?

Uglavnom hvala svima na pomoci,ako ce me rijesenje mojih muka kostati samo dvi litre pive onda super,dolazit cu cesto:)
Postovi: 35
Postovi: 35
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:16
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Mint
Potraži Kocku, olitiga dom mladeži kod FINA-e, odnosno HRT-a. Kad si naša Kocku, naša si glumce i njihove plakate na ulazu, a među njima i par malih od SOK-a. E, tute smo. Odma do glumaca, oliti točno nasuprot kafića ST-Studio. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Nisam našao srodniju temu pa ću ovdje pitati da ne otvaram novu temu:

Lubuntu 14.04.1 koji dugo nije nadogradjivan,cca mjesec dana, danas potegnem nadogradnje, sve ok, zatraži restart, odradio i to. Dva su računa, admin i radni, u radni ide normalno, u administratorski nejde nakon nadogradnje.

Nakon kaj upisem naziv racuna i lozinki i kliknem na ok, dobijem samo wallpaper, ikona i sistemske trake nema, miš reagira ali tipkovnica ne.

Probao par restarta, čekao pop vure na tom walpaperu,, i figa.

Video drajver je open, nvidia grafika, P4, 2 gb rama, na disku je i mint koji vrti normalni čak i nakon nadogradnje.

Ima netko neki savjet glede oporavka lubunta?
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.