Sada je: 18 tra 2024, 16:44.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Svi samo pričate o LM KDE a nitko da stavi kakvu sliku :lulz
Pa bum ja koji ne koristim KDE (i ne razumijem tu ljepotu KDE-a) ali sam slučajno sat vremena prije službene objave nabasao da je na službeni mirror već bio stavljen 17.1 pa rekoh da pogledam :zvizdi

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ma to je defaultni desktop, uvijek isti, ništa se tu ne vidi :bleh :hihi

Mene sad muči što se u release notes posvuda spominje MDM čak i kod Minta KDE... :zabrinut nisam sigurna da želim koristiti MDM kao login manager, radije bih KDM. Ima li itko kakvih saznanja ili iskustava što se ovog tiče? Valjda se može "maknuti" MDM i staviti KDM...
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
nije isti.. ovaj ima u krugu 17.1 :bleh :lulz
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Abzeenth je napisao/la:Mogla bih ja to konačno instalirati... :hmm
Ipak je nova godina, vrijeme za nove početke and all that jazz :hihi

:hepihepi
Go for it, girl! :thmbs-up
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Abzeenth je napisao/la:Ma to je defaultni desktop, uvijek isti, ništa se tu ne vidi :bleh :hihi

Mene sad muči što se u release notes posvuda spominje MDM čak i kod Minta KDE... :zabrinut nisam sigurna da želim koristiti MDM kao login manager, radije bih KDM. Ima li itko kakvih saznanja ili iskustava što se ovog tiče? Valjda se može "maknuti" MDM i staviti KDM...

Vjerojatno se može instalirati drugi login manager, bilo bi suludo da se takva banalna stvar ne može promijeniti. U 13-ici se mogao bez problema na Cinnamon verziji instalirati recimo GDM login manager... Zašto želiš izbjeći MDM; imaš neki poseban razog ili se jednostavno ne možeš odvojiti od KDM-a? :) (Pitam jer u zadnjih godinu dana ne pratim baš previše novosti u Mint dijelu svemira...)
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Nemam neki posebni razlog, navika valjda... Isprobat ću kakav je taj MDM pa ako ne bude loš, neću ništa petljati :D i ostavit ću ga.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ako vam zbog sigurnosti treba lozinka, pa koristite login manager (ako je samo jedno okruženje) još brže je to odraditi iz konzole ili tty1 + startx.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Abzeenth je napisao/la:Ma to je defaultni desktop, uvijek isti, ništa se tu ne vidi :bleh :hihi

Mene sad muči što se u release notes posvuda spominje MDM čak i kod Minta KDE... :zabrinut nisam sigurna da želim koristiti MDM kao login manager, radije bih KDM. Ima li itko kakvih saznanja ili iskustava što se ovog tiče? Valjda se može "maknuti" MDM i staviti KDM...

Imam ja. Prvo što sam napravio jest postavka KDM-a. Jednostavno instaliraš kdm iz software managera. Instalacija te pita koji manager želiš tijekom instalacije. Nakon toga uredno možeš mom odinstalirati.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Imam ja. Prvo što sam napravio jest postavka KDM-a. Jednostavno instaliraš kdm iz software managera. Instalacija te pita koji manager želiš tijekom instalacije. Nakon toga uredno možeš mom odinstalirati.


Odlično, puno hvala! :D ::bravo Očekivala sam da bi se takvo nešto moralo moći, ipak je to Linux :zamisljen
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Cinnamon rješio problem upravljanja bluetoothom. Paket gnome-bluetooth 3.14 više ne omogućava rfkill funkciju koja je nužna za cinnamon-settings-deamon. Zato je i osmišljen Blueberry: aplikacija za upravljanje bluetootom.
Ima dva frontenda: gnome-control-center dodatak za panel i cinnamon-settings modul. Osim na Cinnamonu, čiji će sastavni dio i postati, provjereno radi i na MATE-u (gdje će zamijeniti bluemana), Xfce-u, te Unityu. Ovisi o paketu gnome-bluetooth. Biti će predstavljen u LMDE-u 2 "Betsy".


http://segfault.linuxmint.com/2015/03/blueberry/
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.