Sada je: 19 tra 2024, 05:00.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Sad će početi radi i na Plasma verziji.... a ja TO čekam!
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Sad će početi radi i na Plasma verziji.... a ja TO čekam!


ja bih pitao, kakva je uopće razlika između Kubuntu i Mint KDE? Zašto čekaš Mint KDE a postoji već nekoliko Ubuntu + KDE verzija? Pitam zato jer sad koristim Kubuntu i imam nekih čudnih problema...
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1
codegun je napisao/la:
ja bih pitao, kakva je uopće razlika između Kubuntu i Mint KDE? Zašto čekaš Mint KDE a postoji već nekoliko Ubuntu + KDE verzija? Pitam zato jer sad koristim Kubuntu i imam nekih čudnih problema...


Jer je to KDE 5, desktop zvani problem :hihi Ja sam isprobao Kubuntu, Manjaro KDE, OpenSuse i OpenSuse Tumbleweed i taj KDE 5 se meni pokazao bugovit i povremeno nestabilan, na dva različita laptopa i jednom desktopu.

Onda je jedan KDE developer napisao da problemi sa KDEom 5 nisu do njih nego do distribucija, grafičkih drivera, QTa mislim i još koječega, nakon tako jeftinog opravdavanja šta reći? Koju posluku porati? Ništa osim da sam prekrižio KDE u bližoj, a možda i daljoj budućnosti.

On topic-razlika između Kubuntua i Mint KDEa bi trebala biti slim to none osim možda kakve kozmetike, ali nisam siguran, zadnji put sam koristio Mint KDE pred dosta godina, možda nas netko informiraniji više prosvijetli o razlici između Kubuntua i Mint KDEa :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Ok, kažeš da čekaš verziju Mint sa plazmom, znači očekuješ da će te plazma raditi kako treba za razliku od ostalih distri koje si isprobao?
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1
codegun je napisao/la:Ok, kažeš da čekaš verziju Mint sa plazmom, znači očekuješ da će te plazma raditi kako treba za razliku od ostalih distri koje si isprobao?


Ne čekam, komentirao sam KDE kao takav, a ako Mint KDE bude bolji od ovih super, ali ja sam većinski izgubio interes za KDE :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
codegun je napisao/la:
Grof je napisao/la:Sad će početi radi i na Plasma verziji.... a ja TO čekam!


ja bih pitao, kakva je uopće razlika između Kubuntu i Mint KDE? Zašto čekaš Mint KDE a postoji već nekoliko Ubuntu + KDE verzija? Pitam zato jer sad koristim Kubuntu i imam nekih čudnih problema...


Mint dodaje svoj paketni upravitelj koji mi se je već godinama pokazao boljim od ubuntovog software Centra, a pogotovo boljim od Kubuntu-ovog Muona. Kubuntu testno vrtim u virtualki i u principu radi OK.

Ne znam za druge, no ja KDE koristim još od verzije 3, pa kroz cijeli KDE4 period i meni je KDE vrh DE-a kakav ja želim i kakav meni treba. Da, srušio mi se možda 3-4 puta u sve ove godine što je meni zadovoljavajuće.
Vrtih i Cinnamon, MATE, Xfce, GNOME, no meni se kroz cijelo vrijeme rada na Linuxu, a radim svakodnevno svakojake stvari KDE pokazao kao najfleksibilnije rješenje koje podešavam kako je meni volja i potreba.

LM mi se također kroz sve godine pokazao kao stabilnija distra od ostalih Ubuntoida, pa i ostalih distri, a vrtih Arch, OpenSUSE. Fedoru, Ubuntu i ostale dobro održavane distre. Posebno mi se sviđa njegova zadnja strategija LTS-a koja je krenula od 17-ice.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:...
Vrtih i Cinnamon, MATE, Xfce, GNOME, no meni se kroz cijelo vrijeme rada na Linuxu, a radim svakodnevno svakojake stvari KDE pokazao kao najfleksibilnije rješenje koje podešavam kako je meni volja i potreba.


i ja tak mislim. Imam 2 UHD monitora i jedino se KDE snalazi sa HiDPI kako treba. Donekle je ok i Unity ali tamo rad na 2 monitora nije baš tako komotan. Očekivao sam više od novog Cinnamon-a no nažalost ograničenja koja su uzrokovana GTK temama nisu baš prilagodljiva za HiDPI postavke.
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1
Clem objavio kako je moguća nadogradnja Minta Cinnamon i Mate 17.3 -> 18
https://community.linuxmint.com/tutorial/view/2316
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Mint 18 Xfce ukoro spreman za testiranje, KDE napreduje polako

On the KDE front, things are progressing slowly. There are so many differences between KDE 4 and Plasma 5, we’ve had to work on this edition as if it was a brand new product, inheriting very little from the past and with each component being added one at a time. Most of the critical issues were fixed with the exception of some compatibility issues between the screensaver, the session and the display manager. Important decisions also haven’t been taken yet, such as whether to ship this edition with MDM or SDDM and whether to maintain or to delegate Plasma updates. In terms of timing though, we’re likely to see these issues solved rather quickly and so we should have a BETA release this August.



http://blog.linuxmint.com/?p=3077
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Mint 18 Xfce dostupan za preuzimanje, uskoro će i službena objava
http://ftp.heanet.ie/mirrors/linuxmint.com/stable/18/
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.