Sada je: 16 tra 2024, 19:39.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Skrenuo bih pozornost svekolikom pučanstvu na ovu jako dobru distru. To je Lubuntu ali dobro posložen i s odličnim izborom predinstaliranih programa. Svježe pokrenut troši 95 MB, i ništa procesora. Na login screenu se može odabrati 5 gotovih konfiguracija desktopa. To je jednostavni LXDE ali se vidi da su posvetili veliku pažnju detaljima. Jako dobro. :thmb-up
http://lxle.net/
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Nedavno sam naletio na nju i nakon probe stavio na laptop. Inače mi Ubuntu ne leži aliova mi se distra dopala na prvi pogled. :-D Nastavit ću se družiti sa njom jer mislim da ima potencijala i ostati na njemu. Preporuka za isprobati ! :thmb-up
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Stavio na nekoliko starih laptopa i odmah su prodisali. Odlična za one koji trebaju atraktivan i potpun sustav za 20 min
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Naprave laganu distru za stara računala i onda nemaš 14.* u 32-bitnoj verziji. :nee :zvizdi
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 350 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Moram priznati, DELL D630 s Nvidia grafičkom je iz 2007g. Nafilao sam ga s 8GB rama a ostalo je sve tvornički osim HDDa. Nikako da skupim za jedan veći SSD pa da mi prodiše. A LXLE je stvarno brz na njemu i ovako. :-D
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.