Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Re: Pear Linux

27 stu 2013, 12:36

Kratak osvrt na Softpediji:

Conclusion

Despite my prejudice against Mac OS X, I found out the Pear OS is actually much better than I would have anticipated. It's reliable, fun to use, and it's actually a great production environment which can be used on a daily basis. It's a lot better than elementary OS, another Ubuntu based distro that's quite different from anything else, and it holds great promise for the future.



http://www.softpedia.com/reviews/linux/ ... 3078.shtml

Re: Pear Linux

21 sij 2014, 15:26

http://pearlinux.fr/index.html
Koji je ovo vrag???

Pear OS and Pear Cloud are no longer available for download.

Its future is now in hands of a company who wants to remain anonymous for the moment. The concept has pleased them it and now wants to continue and improve the system for their own products. I can not give a name but it is a very large company well known ...

I want to thank all users, moderators and other developers who have made Pear OS it is today, that without this adventure would not have been possible.

I'm going in another direction.

Pear Cloud users must recover their files on Pear Cloud servers.

In 10 days, the files will be deleted and the server will be offline.

Another big thank you to all and I hope to return to the scene of open source very quickly.

Cordially.
David

Re: Pear Linux

21 sij 2014, 16:04

Canonical ?

Re: Pear Linux

21 sij 2014, 17:19

Ljudi na G+ profilu glavnog developera nagađaju da bi to mogao biti Apple. To mi se čak čini vjerojatnijim od Canonicala. Ime i sam izgled Pear OS-a je vjerojatno "presličan" Appleovim proizvodima; tko zna, možda su ucijenili lika, prijetili mu tužbom...znate kakvi su oni kad se radi o patentima i zaštiti njihovog imena i brenda. :teorija zavjere:

Ali stvarno šteta za distru... :(

Re: Pear Linux

21 sij 2014, 17:25

Abzeenth je napisao/la:Ljudi na G+ profilu glavnog developera nagađaju da bi to mogao biti Apple. To mi se čak čini vjerojatnijim od Canonicala. Ime i sam izgled Pear OS-a je vjerojatno "presličan" Appleovim proizvodima; tko zna, možda su ucijenili lika, prijetili mu tužbom...znate kakvi su oni kad se radi o patentima i zaštiti njihovog imena i brenda. :teorija zavjere:

Ali stvarno šteta za distru... :(

Odmah sam pomislio na Apple. Možda su to riješili ponudom kakva se ne odbija. Znam da je Microsoft najprije znao nuditi lovu pa tek onda đonom. Recimo slučaj s wxWidgets koji su se prije zvali wxWindows :)
Ekipa je bila dobila lovu od Microsofta i lijepo su promijenili naziv tog frameworka. Mislim da im nije bilo pretjerano teško odreći se starog naziva.

Ali ako je ovo Apple... mislim da su gori od Microsofta.

Re: Pear Linux

20 ožu 2014, 22:24

Da se malo vratim na Pear OS 8. Na jedan novi HP 2000-100 sam pokušao instalirati Mint, Debian i još par inačica i nigdje nisam mogao upogoniti WiFi. Na kraju sam stavio Pear OS 8 i spojio se prije instalacije. Riječ je o Atheros AR9565 kartici. Imao sam problema sa Broadcom karticama, ali ova kao da nije bila u stroju. I za sada mrtva distra radi super na tom lapu. Frend sretan! :-D

Re: Pear Linux

06 svi 2014, 18:41

Softpedia navodi kako je od siječnja (od kada je projekt ugašen) pa do danas Pear 8 s njihovih stranica skinut više od 35,000 puta (približno 300 preuzimanja dnevno)! Ovdje se nalazi vjerojatno rijetka preostala dostupna verzija.
Zanimljivo je da ni do danas nije otkriveno koja je kompanija kupila i ukinula projekt. Programeri su pokušali forkati Pear i pokrenuti novi Clementine OS, ali su dobili pismo od misteriozne kompanije koja ih je prisilila na odustajanje.

Re: Pear Linux

06 svi 2014, 18:53

calisto053 je napisao/la:Zanimljivo je da ni do danas nije otkriveno koja je kompanija kupila i ukinula projekt. Programeri su pokušali forkati Pear i pokrenuti novi Clementine OS, ali su dobili pismo od misteriozne kompanije koja ih je prisilila na odustajanje.


OMG :sokiran
Pa ovo je slučaj za Sherlocka :hihi

Re: Pear Linux

06 svi 2014, 18:54

Pa napraviti ćemo da onda to nije jedino od rijetkih preostalih mjesta.. još večeras :-D

Re: Pear Linux

06 svi 2014, 18:54

I meni je to bila prva pomisao! :hihi
Sutra nesto napisem za portal ;)
Odgovori