Sada je: 08 srp 2020, 11:53.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Abzeenth je napisao/la:Čini li se to meni ili ti želiš da ljudi na forumu "kroz diskusiju" naprave posao a ti onda pokupiš lovu (ili barem većinu zarade)? :D szbunjen

:bleh jesam ja odmah rekao da sam seronja :) iskreno koliko sam gledao linux poslove a ima ih pod tom kategorijom 90ak mislim da bi jako malo ljudi tu prisutnih to moglo rjesit. ima dosta i programiranja a to me ne zanima u tom obujmu. vise ovako neki hw sklepat i upogonit trazene servise, nazalost uz to dolazi jos dosta programiranja i svacega tako da mi je preopsirno i kompleksno da uopce mislim o tome. na svakom poslu ima 20ak ponuda , i to od ljudi sa ratingom , znaci koji su vec rjesili puno poslova i 99posto pozitivno tako da jadni seronja nema sanse rofl rofl rofl rofl rofl
inace kad nabacim neku sljaku gore pa cemo vidjet
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
scheissman je napisao/la:
Abzeenth je napisao/la:Čini li se to meni ili ti želiš da ljudi na forumu "kroz diskusiju" naprave posao a ti onda pokupiš lovu (ili barem većinu zarade)? :D szbunjen

:bleh jesam ja odmah rekao da sam seronja :) iskreno koliko sam gledao linux poslove a ima ih pod tom kategorijom 90ak mislim da bi jako malo ljudi tu prisutnih to moglo rjesit. ima dosta i programiranja a to me ne zanima u tom obujmu. vise ovako neki hw sklepat i upogonit trazene servise, nazalost uz to dolazi jos dosta programiranja i svacega tako da mi je preopsirno i kompleksno da uopce mislim o tome. na svakom poslu ima 20ak ponuda , i to od ljudi sa ratingom , znaci koji su vec rjesili puno poslova i 99posto pozitivno tako da jadni seronja nema sanse rofl rofl rofl rofl rofl

Jesi li ziher da mozes servis upogoniti kvalitetno ?
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Primio/la zahvalu: 13 puta
u svakom slucaju taj setup ne mozes ni blizu rijesiti preko foruma jer:

a) nemas pojma o zahtjevima
b) nemas pojma o budzetu sa kojim raspolazes
c) nemas pojma o hardwareu na kojem bi se to vozilo
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
drade je napisao/la: :bleh jesam ja odmah rekao da sam seronja :) iskreno koliko sam gledao linux poslove a ima ih pod tom kategorijom 90ak mislim da bi jako malo ljudi tu prisutnih to moglo rjesit. ima dosta i programiranja a to me ne zanima u tom obujmu. vise ovako neki hw sklepat i upogonit trazene servise, nazalost uz to dolazi jos dosta programiranja i svacega tako da mi je preopsirno i kompleksno da uopce mislim o tome. na svakom poslu ima 20ak ponuda , i to od ljudi sa ratingom , znaci koji su vec rjesili puno poslova i 99posto pozitivno tako da jadni seronja nema sanse rofl rofl rofl rofl rofl

Jesi li ziher da mozes servis upogoniti kvalitetno ?[/quote]

upravo to, mail srerver je jedna od tezih stvari za sloziti, vecina koja je u to krenula sa howtoforge howtoum nije nikad poslala mail sa kante..

tako da ako azelis freelanceati, preporucam ti da izaberes nesto lakse.
ne zelim freelancati jer kako sam i rekao niti jedan posao ne bih sam mogao rjesit , mozda ovako nesto iako bi morao prouciti kako sredit 10 ip adresa

am looking for a dedicated server for one month.

Must have 10 IPs and Cent OS 5.5 32bit!

You will rent the server and give me root access.

iako mi se tu cini da se radi o nekim mutnim poslovima.

sto se tice zahtjeva to vec pise a sad o hw i drugom otom potom , rjesavamo hipotetski , malo ubijamo vrijeme
nepismena seljačina
a koji su zahtjevi?

100 korisnika koji poslaju dva maila tjedno?
1000 korisnika koji salju 100 mailova dnevno?
HA?
Loadbalanceing?
Jedna domena?
1000 domena?
glaskoncILLa je napisao/la:a koji su zahtjevi?

HA?
Loadbalanceing?
Jedna domena?
1000 domena?

ovo sto sam zadnje dao za centos je drugi oglas. sto se tice tog mail servera kak bi ti to upogonio ? na kakvom serveru i koje bi potrebe imao za par mailova a koje za tih 1000 usera sa 100 mailova na dan, bas sam o takvim stvarima i htio diskutirat da danas sutra ne umrem glup sopak
nepismena seljačina
Ovo sa 10 IP adresa su mutni poslovi, ti moras iznajmiti server na svoje ime i dati mu root pristup.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
max360se je napisao/la:Ovo sa 10 IP adresa su mutni poslovi, ti moras iznajmiti server na svoje ime i dati mu root pristup.

ma to mi je jasno da su mutni poslovi , da nije neka mutljaga uzeo bi on legalno na mjesec dana server
nepismena seljačina
scheissman je napisao/la:
glaskoncILLa je napisao/la:a koji su zahtjevi?

HA?
Loadbalanceing?
Jedna domena?
1000 domena?

ovo sto sam zadnje dao za centos je drugi oglas. sto se tice tog mail servera kak bi ti to upogonio ? na kakvom serveru i koje bi potrebe imao za par mailova a koje za tih 1000 usera sa 100 mailova na dan, bas sam o takvim stvarima i htio diskutirat da danas sutra ne umrem glup sopak

poanta je u tome da to nije jednostavno jer postoji tisucu pitanja i tisucu nacina na koji se to moze sloziti.
generalno pokusavas rijesiti sto vise pitanja prije nego uopce krenes da bi znao sto ces uopce upotrijebiti i imao high level sliku kako ce to izgledati, a onda kad krenes, slozis, pa testiras, pa tunas, pa testiras, pa tunas, pa pustis u produkciju, pa mozda jos malo tunas, pa onda pustis u produkciju i odrzavas.
mail server zasiguno ne mozes sloziti i poslije ga ostaviti da radi sam od sebe.

postfix/dovecot kombinacija ti je danas nekakav standard na linuxu ( iako mozes iz nekih razloga odabrati nesto sasvim drugo ).
ako zelis znati vise o tome, postoje jako dobre knjige na tu temu, malo proguglaj, vjerojatno ces ih i naci na nekom ftp-u ili torrentu sasvim besplatno.

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.