Sada je: 04 svi 2024, 12:41.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

shrike, zasto mislis da oni traze radnika koji to sve zna?
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Staromodan je napisao/la:shrike, zasto mislis da oni traze radnika koji to sve zna?


volio bih čuti neko smisleno objašnjenje, ali ponajviše od ljudi koji takve oglase stavljaju. Kao što je abzeenth rekla, stvarno ima oglasa da bi od njih mogao Pervanu dati kao materijal za viceve.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ne bih htio navoditi razloge.

Ima kojecega smijesnog kod oglasa i kod onih koji se javljaju na oglase. Ustvari, to i nije smijesno.
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Cao ekipa,

Evo necete vjerovati, ali sve vise razmisljam doci u ZG i tamo startirati neku malu tvrtku, baviti se konzultacijom, treningom, advocacy, workshops itd. Ili mozda probati par velikih, ozbiljnijih firmi, vidjeti imaju li oni kakvih interesantnih pozicija tipa evangelist, head of innovation, strategist, principal <x|y>, cto.

Imate li kakvih ideja, sugestija, imena, pozicija, ponuda?

Moze i preko PM - ili na dedoimedo mejl ukoliko pratite vaseg Balkanskog junaka :)

Pozdrav,
Dedoimedo
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 30 tra 2014, 11:16
Lokacija: Svjetski putnik
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Sve
Dedoimedo je napisao/la:Cao ekipa,

Evo necete vjerovati, ali sve vise razmisljam doci u ZG i tamo startirati neku malu tvrtku, baviti se konzultacijom, treningom, advocacy, workshops itd. Ili mozda probati par velikih, ozbiljnijih firmi, vidjeti imaju li oni kakvih interesantnih pozicija tipa evangelist, head of innovation, strategist, principal <x|y>, cto.

Imate li kakvih ideja, sugestija, imena, pozicija, ponuda?

Moze i preko PM - ili na dedoimedo mejl ukoliko pratite vaseg Balkanskog junaka :)

Pozdrav,
Dedoimedo


Možda da pogledaš lokalne oglasnike tipa www.mojposao.net, a koje su najbolje firme u Zagrebu za IT će znati bolje odgovoriti netko iz Zagreba, osim onih očitih tipa telekomi :-D

http://www.moj-posao.net/Pretraga-Poslo ... ategory=11

Ako se ne varam kroz neko vrijeme IBM otvara svoj centar u Zagrebu.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Dedoimedo je napisao/la:Cao ekipa,

Evo necete vjerovati, ali sve vise razmisljam doci u ZG i tamo startirati neku malu tvrtku, baviti se konzultacijom, treningom, advocacy, workshops itd. Ili mozda probati par velikih, ozbiljnijih firmi, vidjeti imaju li oni kakvih interesantnih pozicija tipa evangelist, head of innovation, strategist, principal <x|y>, cto.

Imate li kakvih ideja, sugestija, imena, pozicija, ponuda?



Ne znam koliko ti ovo pomaže, ali na CISexu možeš pronaći popis domaćih startupa/firmi koje se bave razvojem softvera:
http://www.cisex.org/Clanovi

Klik na ime ti daje kratki opis i kontakt informacije (ako su ih unijeli). Znam da nije baš najpreglednije sučelje, ali moglo bi ti biti korisno u nekoj etapi potrage.

Za ostalo...već je JH-IM spomenuo mojposao, ima još i posao.hr i Facebook grupa IT Jobs Croatia na kojoj možeš (ako već nisi) napisati malo o svojoj ideji pa će ti netko sigurno nešto predložiti. Inače je grupa javna pa se oglase može čitati i ako nemaš FB account.

Meni povremeno LinkedIn nudi neke oglase za lokalne pozicije, ali ne znam koristiš li ga...znam da ga mnogi ne vole, pa ono :zvizdi

Ako se sjetim još nečeg, nadopisat ću. U svakom slučaju - sretno :thmbs-up :ljubav
(i ako ti zatreba netko za PR/marketing/copywriting/prevođenje, hit me up :D).
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Hvala, keep them coming.
Dedoimedo
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 30 tra 2014, 11:16
Lokacija: Svjetski putnik
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Sve
Dedoimedo je napisao/la:Hvala, keep them coming.
Dedoimedo


U čemu bi ti zapravo specijalizirao? Ovako si rekao sve ili ništa ... (sori, ne pratim tvoj blog pa ne znam što te zanima)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Cao shrike,

Napisao sam u prijasnjem postu: idealno, pozicije tipa evangelist, head of innovation, strategist, principal <x|y>, cto. Sama specijalizacija je manje bitna, ali sam naklonjen Linux, HPC, Cloud. Ukoliko imas par minuta, pogledaj: http://www.dedoimedo.com/faq.html

Taj page ima dosta detalja cime se bavim, em dostignuca.

Pozdrav,
Dedoimedo
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 30 tra 2014, 11:16
Lokacija: Svjetski putnik
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Sve
E, pa znaš što bi mogao? Prijavi se kao speaker za DORS/CLUC! :thmbs-up

https://2017.dorscluc.org/talk-workshop-applications/

Nije direktno "poslovna ponuda", ali ti može biti korisno, možeš ostvariti razne poslovne kontakte pa se možda ukaže i kakva prilika. Možeš prijaviti i workshop umjesto talka, pa održati neku radionicu tipa "kako pokrenuti FOSS startup u Hrvatskoj", gdje možeš iznijeti svoja iskustva i saznanja, i dobiti savjete od drugih koji su to već probali.

Think about it :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.