Sada je: 19 tra 2024, 01:41.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

U današnje vrijeme niti sa tom plaćom ne može se normalno živjeti nažalost
Postovi: 36
Postovi: 36
Pridružen/a: 30 srp 2015, 17:22
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu,Kali Linux
Ima na fejsu dobra grupa IT job in croatia pa tamo se lijepo moze izvući statistika kaj se najcesce trazi i sakojim certifikatima se nnajlakše zaposliti..

Što se covjek više penje u it ljestvici tako primjecuje da se iza sedam mora i iza sedam gora polako istopi granica na temelju koristenih platformi a do izrazaja najviše dođu univerzalci kojima je svejedno na kojoj korporativnoj ili mreznoj platformi ce odradivati postavljene zadatke.
Max Bunker
Max Bunker
OK. želim se zaposlit, npr. kao linux sysadmin ili win(nebitno) i izuzetno me zanima. Dođem na razgovor traže enormno iskustvo. Gdje steći takvo iskustvo? Pa i ono osnovno, a da nije ono što sam radim doma na virtualkama i slično jer situacije iz RL su nešto sasvim stoto.

(Do sada sam radio kao winsysadmin i ništa spektakularno, uglavnom sređivanje klijenata i svakodnevni taskovi po serverima, backupi, sqlbackupi i sl. Nikada nisam administrirao linux, zapravo sam i nov u tom svijetu. Operativni koristim tek cca godinu dana, otkako sam se ovdje registrirao otprilike, ali me izuzetno zanima i zavolio sam ga te bih volio realizirat karijeru na tom području.)

Nitko ne želi obučit početnika i imat dobrog sistemca nakon par mjeseci, godina, nego svatko želi gotovog radnika i dat mu plaću da može kupit kašetu brokava misečno. 3,5k-4k-5,5k sve je to jedno veliko ništa..otegnemo ''balls'' za kikiriki i nakon nekog vremena, kad splasne entuzijazam, uvidimo da neku magiučnu cifru nikad nećemo probit i onda gubimo volju, nitko ne valja, triba ić vanka..kme kme :lulz
All work and no play makes Jack a dull boy
Avatar
Postovi: 60
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 ruj 2014, 20:22
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian
Evo gdje se može ostvariti iskustvo a posle i stalno zaposlenje, traže se i linux i windows platforme :

http://www.touchsupport.com/now-hiring/ ... entatives/
Max Bunker
Max Bunker
Danas sam slučajno naletio na ovaj oglas. Možda bude nekoga zanimalo
http://www.moj-posao.net/Posao/266753/Senior-Linux-sistem-administrator-mz/

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
TouchSupport još uvijek zapošljava!Ukoliko znate nezaposlene informatičare koji bi se voljeli specijalizirati za jedan od trenutno najtraženijih poslova, ili nekoga zaposlenog tko želi promijeniti firmu, please podijelite ovaj post.Zbog povećanja obujma posla u više odjela, tražimo ljude za sljedeća radna mjesta:- 10-ak pripravnika za Linux i Windows podršku (telefon/chat/ticket)- nekoliko iskusnih Linuxaša da brzinski povećamo monitoring, 2. i 3. nivo web hosting podrške (isključivo ticketi)

......to je sa It jobs croatia fb grupe...
Max Bunker
Max Bunker
zna itko kakva je ta pocetnicka placa u touchsupportu
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 29 kol 2015, 18:17
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: microsoft
sada bi bio treb da maxbunker malo progovori o tim plaćama u TS, pogotovo u kontekstu toga koliko je to blizu prosjeka.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Max Bunker je napisao/la:TouchSupport još uvijek zapošljava!Ukoliko znate nezaposlene informatičare koji bi se voljeli specijalizirati za jedan od trenutno najtraženijih poslova, ili nekoga zaposlenog tko želi promijeniti firmu, please podijelite ovaj post.Zbog povećanja obujma posla u više odjela, tražimo ljude za sljedeća radna mjesta:- 10-ak pripravnika za Linux i Windows podršku (telefon/chat/ticket)- nekoliko iskusnih Linuxaša da brzinski povećamo monitoring, 2. i 3. nivo web hosting podrške (isključivo ticketi)

......to je sa It jobs croatia fb grupe...



To je ZG?
Potreban mi je ST iz opravdanog razloga..inače bih odselio (ako bih mogao preživjeti sa plaćom, naravno :D ).
All work and no play makes Jack a dull boy
Avatar
Postovi: 60
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 ruj 2014, 20:22
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian
to je HZZ-ov program za nezaposlene ljude bez imalo iskustva. I naknada je 2.400kn netto, a ne 1.600.U prethodnom postu sam objasnio da mi ne možemo utjecati na visinu te pripravničke plaće jer ju određuje i isplaćuje HZZ. Napomenuo sam i da se fakat jako trudimo pronaći model po kojem bismo mogli plaćati kolegama na pripravničkom više. https://www.facebook.com/groups/it.jobs.croatia/permalink/1595235154076071/?hc_location=ufi Za sada smo našli da možemo isplatiti više kao drugi dohodak, pri čemu da bismo dignuli plaću vježbenika sa tih 2.400 netto na npr. 4.400kn netto, moramo platiti 2.000kn doprinosa državi. Dakle, da bi nekome na praksi isplatili 2.000kn povišicu, ukupno moramo platiti 4.000kn.I to ćemo i raditi ako ne nađemo ništa pametnije jer je svejedno mrvicu jeftinije nego da i dalje sami investiramo u treninge bez poticaja od HZZ-a.


.....ovo gore je copy paste s fejsa gdje njihov covjek govori o placi... znaci to je za nezaposlene koji su prijavljeni na burzi ...
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.