Sada je: 25 tra 2024, 01:30.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Žena je radila 30 godina kao Unix sysadmin. Možda će nekog zanimati njezina iskustva i pogled na razvoj tehnologije:
http://www.itworld.com/article/2987198/ ... admin.html
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Tražimo talentirane i entuzijastične programere i Linux stručnjake koji bi se priključili našem timu u dizajniranju, programiranju i implementaciji novih i održavanju i unapređenju postojećih projekata.U čemu trebamo Vašu pomoć kod system administracije/razvoja:- osnovna system administracija Linux servera- konfiguracija i održavanje VoIP i wireless sustava- izrada interface-a između programa- rad na našem OS-u za IPTV - embedded Linux- razvijanje novih ideja u svrhu unaprjeđenja naših proizvoda i usluga- suradnja s ostalim zaposlenicima i konstantna razmjena ideja- testiranje svega što napravimo- detekcija i popravljanje (ili reportanje) bugova- držanje svega nabrojanog na gituNaša platforma je isključivo Linux te se od kandidata očekuje njegovo vrlo dobro razumijevanje i lakoća korištenja.Također, od kandidata očekujemo napredno poznavanje logike programiranja.Programski jezici koje (za sada) koristimo su C, qml/Qt (C++), Javascript (Meteor, node.js), bash, ...Tehnologije koje koristimo i vještine koje tražimo:- command line fu- poznavanje i korištenje: bash scripting, makefile, systemd i git- iskustva s IPTV i VoIP tehnologijama su prednost- bug reporting skills- samoinicijativnost, marljivost i ambicijoznostOčekujemo angažman i doprinost u svim našim projektima, raspodjeljen prema trenutnim potrebama.http://m.posao.hr/oglasi/programer-linu ... -z/398844/


Copy paste sa it jobs sa fejsa....
Max Bunker
Max Bunker
Na mail LZS uredništva smo maloprije dobili ovaj mail pa ako je netko u potrazi za poslom..

Poštovanje,

nisam primjetio neku posebnu sekciju za poslove, pa Vam šaljem link
na oglas u nadi da ćete ga na neki način približiti Linux
communityu u Hrvatskoj.

http://www.posao.hr/oglasi/programer-li ... -z/398844/

Lp,
David
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
ja vam velim, da imamo sekciju za poslove, tj reklame neke to bi letile pare samo:)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Treba na glanoj stranici otvorit sekciju za poslove.
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Avatar
Postovi: 430
Postovi: 430
Pridružen/a: 06 stu 2012, 13:55
Lokacija: Njemačka
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Debian + i3wm
Pozdrav svima!

Otvoreno od početka, radim za tvrtku koja organizira IT edukacije. Dobio sam zadatak da pokušam napraviti reach out u zajednicu i osluhnuti što je poželjno gledano iz perspektive vas stručnjaka(ili onih koji su na put da postanu) vezano za Linux edukacije. Što vam je dobro u priči i gdje vidite možda nekakav interes? Imate li interesa za edukacijom u tom nekom formalnom smislu? Smatrate li da akademije poput RHCSA i posljedično RHCE itd. zbilja donose nešto Vama što možda nebi mogli sami savladati? Što Vam je najbitnije kada se odlučite otići na edukaciju? Zbilja bih bio zahvalan na feedbacku jer bi mi pomoglo u planiranju cijele priče.

Također sam pokrenuo besplatne edukacije u online formatu(Osnove RedHat-a i Comptia Project +) kao pokušaj da zainteresiram ljude da skrenu pogled na Linux i IT u globalu kao znanje koje donosi pristojna primanja za današnje stanje u državi. Tražim predavače za razne druge edukacije koje planiram uvrstiti u portfelj i realno nezaposlenih iz specifičnih "grana" IT a nema u velikom broju. Također ukoliko mislite da imate znanja i vještine koje možete i želite prenijeti na druge slobodno me kontaktirajte pa možemo popričati i iz te perspektive. Ako nekoga zanima i ovaj dio besplatne mini edukacije slobodno mi se javite. Hvala Vam na vremenu i pozdrav svima još jednom

***
Post premješeten u pripadajuću temu!
Edit by bertone
Ed
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 25 pro 2015, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu/win
Ed je napisao/la:Pozdrav svima!

Otvoreno od početka, radim za tvrtku koja organizira IT edukacije. Dobio sam zadatak da pokušam napraviti reach out u zajednicu i osluhnuti što je poželjno gledano iz perspektive vas stručnjaka(ili onih koji su na put da postanu) vezano za Linux edukacije. Što vam je dobro u priči i gdje vidite možda nekakav interes? Imate li interesa za edukacijom u tom nekom formalnom smislu? Smatrate li da akademije poput RHCSA i posljedično RHCE itd. zbilja donose nešto Vama što možda nebi mogli sami savladati? Što Vam je najbitnije kada se odlučite otići na edukaciju? Zbilja bih bio zahvalan na feedbacku jer bi mi pomoglo u planiranju cijele priče.

Također sam pokrenuo besplatne edukacije u online formatu(Osnove RedHat-a i Comptia Project +) kao pokušaj da zainteresiram ljude da skrenu pogled na Linux i IT u globalu kao znanje koje donosi pristojna primanja za današnje stanje u državi. Tražim predavače za razne druge edukacije koje planiram uvrstiti u portfelj i realno nezaposlenih iz specifičnih "grana" IT a nema u velikom broju. Također ukoliko mislite da imate znanja i vještine koje možete i želite prenijeti na druge slobodno me kontaktirajte pa možemo popričati i iz te perspektive. Ako nekoga zanima i ovaj dio besplatne mini edukacije slobodno mi se javite. Hvala Vam na vremenu i pozdrav svima još jednom

***
Post premješeten u pripadajuću temu!
Edit by bertone



Moje mišljenje: koji je smisao tih edukacija i licenci ako ne radiš na takvom radnom mjestu nit možeš dobit priliku? To podrazumijevam pod bilo kakvu licencu. Nema šanse nešto zapamtit nakon godinu dana bez da to stvarno radiš. Po meni jedino ima smisla ako se već radi na nekom srodnom poslu pa uzet istu edukaciju i licenciranje. Sve ostalo je ogromna papilova koja nema smisla. Osobno, nit ne znam šta bi završio, a da znam sa sigurnošću da će mi bit prednost pri zapošljavanju. Sve ostale priče o zapošljavanju i prednosti pri biranju kandidata su priče za malu djecu koje prodavaju sa obrazovnih ustanova. jer to sve skupa nije baš jeftino.

Gdje, npr. u splitsko-dalmatinskoj županiji iskoristit licencu RHCSA?

OK, možda sam previše negativan ali naučilo me iskustvo :D
All work and no play makes Jack a dull boy
Avatar
Postovi: 60
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 ruj 2014, 20:22
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian
Smisao tih edukacija tipa RHCE, LPI, CCNA i slično su ako te to područje zanima i želiš se ciljano zaposliti kao sistemaš/mrežaš, ili si već tu počeo raditi pa se želiš dodatno educirati. Ako tražiš bilo koji posao od pomoćnog držača lopate do programera, onda ti uistinu nema smisla uzimati IT certifikate jer ne znaš da li češ kopati jame, peći kruh ili štambiljati papire neke. Iako, u tom slučaju imaš ozbiljnijih problema više sam sa sobom oko pristupa novom poslu.... Ja bih ti iskreno preporučio da se odabereš za jednu struku i onda u tome usavršavaš.

Evo konkretno dodatno, radim u firmi gdje ti kristalno jasno piše da su RHCE i slični direktna prednost pri zapošljavanju, i ne samo to: kako firma nema ured u Splitsko-Dalmatinskoj županiji možeš raditi od doma. Kao uostalom u jako puno drugih sistemaško/programerskih firmi unutar i van HR. Znači, RHCE, LPI i slični ti stvarno/realno mogu biti i jesu prednost kod poslova iz te grane, a posao možeš raditi i iz navedene županije.

Što se samih RH certifikata tiče, baš smo neki dan pričali da većina ekipe koja se sa time pojavi zapravo ne zna mnogo, a neki i katastrofalno malo što je dirketna suprotnost sa onima sa LPI certifikatima (iako treba napomenuti da mi radimo isključivo sa Debian sustavima). Zašto i kako je tako, ne znam pa neću u to ulaziti no definitivno je zanimljivo. Svakako se usuđujem reći da bez osobnog interesa, vlastoručnog učenja i edukacije nikakva formalna škola sama po sebi od tebe neće stvoriti profesionalca.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Baš mi je došlo od http://www.mojaplaca.hr , nova kalkulacija prosječnih plaća za posao "sistem administrator" (znači posao koji bi radio sa RHCE) za Zagrebačku županiju:


Neto plaće mjesečno za vašu poziciju i županiju po obrazovanju:

SSS - 6 721 HRK
VSS (Magistar struke) - 7 257 HRK
VŠS - 6 434 HRK


Uočite da VŠS u prosjeku ima manje od SSS (?!), no i da je SSS vs VSS razlika samo 536 kune, tj. ako završite studij od 5 godina u roku, samo razliku plaće (bez troškova života) ćete nadoknaditi u odnosu na SSS tek za 75 godina (drugim riječima, nikada jer je to bitno dulje od očekivanog životnog vijeka). U praksi, dakle, ako tko želi biti sysadmin faks je gubitak vremena i novca, 18 godišnja osoba može odmah počet u kućni budžet stavljati novce te ne živjeti na roditeljskoj grbači, itd. Uočite da ove plaće isto tako uopće nisu male. Fascinantno. Znam što mi je činiti ako ikada dobijem vremeplov...


P.S.
Specijalno molim bez "e, ali ja znam lika koji.. pa ovo nije točno". Jedna osoba nije dokaz univerzalne istine, već anegdota. Ovdje je prosjek po edukaciji za jednu županiju i jedno radno mjesto, jasno da će sa obje strane i u oba smjera biti ekstrema pa će biti VSS sa 3600kn i SSS sa 13000 kn.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Poštovani,

Hvala Vam svima na odgovorima i mišljenju koje mi zbilja znači kao uvid u Vaš svijet. Moram priznati da moja razmišljanja vode u istom smjeru jer u principu ono što ti treba je znanje i mogućnost da obaviš posao neovisno o papiru koji to "jamči". Ja sam stekao dojam da ljudi koji jesu unutar IT-a to znanje najčešće steknu na neformalni način da bi ga eventualno potvrdili nekakvom certifikacijom. Kada malo bolje pogledam to je možda ostatak te mentalne uokvirenosti koja nam uvjetuje tu želju za papirnatom potvrdom znanja i vještina, a to ponekad ne jamči poznavanje materije. Moj posao je trenutno edukaciju podignuti na nivo gdje stojimo iza cjelokupnog procesa koji mora biti smislen i mora dati znanje i potrebne vještine jer inače nema smisla ni raditi ovaj posao. Ja osobno nisam IT stručnjak iako imam određena znanja jer radim uvijek u pozadini tih procesa pa sam malo zbog vlastite zainteresiranosti, malo zbog potrebe, usvojio neke stvari. Slušao sam krive informacije kada sam birao svoj obrazovni put pa sam sada inženjer ali krive struke:)

Također ako mi administracija dopušta ostaviti ću link za prijavu na besplatne osnove RH-a koje ću organizirati 11.1.2016. u online formatu pa ako nekoga zanima neka se slobodno prijavi ili neka me kontaktira PM om. Hvala još jednom i želim Vam ugodne praznike!

http://minutazaznanje.housing.si/redhatcro
Ed
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 25 pro 2015, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu/win

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.