Sada je: 18 tra 2024, 02:04.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Linux (Debian) sistem administrator; Napredno poznavanje PostGresSQL i Apache; VMware administracija; Napredno poznavanje Shell scriptinga; napredno poznavanje mrežnih protokola; administracija firewalla; poznavanje video streaming tehnologija; projektiranje i postavljenje PTP Wifi linkova; sklonost timskom radu; dobro poznavanje Microsoft Office alata; dobro poznavanje engleskog jezika; organiziranost i pedantnost; vozačka dozvola B kategorije

LAMA, d.o.o., Split
http://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto_Isp ... a=63194495
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Zbog povecanja obima poslovanja trazimo Wordpress/PHP programere i web dizajnere sa naprednim poznavanjem Linux OS-a.

Otvoreno je više pozicija.

Rad bi se obavljao u vlastitom domu (moze i lokalno ako je neko iz Tuzle ili okoline). Mogu se prijavljivati kandidati iz cijele regije.


Za rad je potrebno odlicno znanje i iskustvo kodiranja na Wordpress platformi (primarna oblast djelovanja), HTML, CSS, jQuery, AJAX.
Prihvatamo i Junior level programere ako kandidat brzo upija nova saznanja. S obzirom da nam je proces uhodavanja novih radnika poboljsan, puno bitnije od samog tehnickog znanja jest da se radi o vrijednom i sposobnom radniku. (Potrudite se demonstrirati te kvalitete kroz aplikaciju za posao i CV).

Posao bi se sastojao uglavnom od izrade custom Wordpress tema, plugina, manjih ili vecih popravki sajtova, te njihovog odrzavanja.

Minimalan fond radnih sati sedmično iznosi 20 sati ( 5 dana po 4 sati) sa fleksibilnim radnim vremenom. Full-time je preferirana opcija.
Radi se od Ponedjeljka do Petka (može i vikendom ukoliko želite).
Molim one koji ne mogu udovoljit ove kriterije da se ne javljaju.

Pocetna mjesecna placa zavisi od Vaseg znanja i iskustva. Takodje, mozemo raditi i ad hoc projekte, po unaprijed dogovorenoj satnici.
Molimo da se prijavljuju samo stvarno ozbiljni kandidati s dobrim radnim navikama.

Svoje aplikacije za posao i CV saljite na: info@30devcode.com.
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 svi 2014, 23:53
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Windows/Ubuntu
Gledam na ovo, mislim da bi ja mogao da zasnujem neki startup u ZG.
Dedoimedo
Avatar
Postovi: 30
Postovi: 30
Pridružen/a: 30 tra 2014, 11:16
Lokacija: Svjetski putnik
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Sve
Wanted ! ;)
05 ruj 2014, 16:37
Upravo citam,u Holandiji imamo trenutno nekih 37000 (!) otvorenih radnih mjesta u ICT bransi . Po navodima nekih drzavnih biroa za statistiku, je u proteklih par godina veliki broj ICT specijalista napustio Holandiju,tako da ukoliko ubrzo ne nadju " neko rjesenje" bi moglo doci do ozbiljnih problema.
Nedostatak je u svim kategorijama, pocevsi od srednje strucne spreme preko vise pa do visoke .
Mozda se nekome ucini interesantnim 6-7metara ispod nadmorske visine zapoceti novu karijeru ;)

poz


Sent from my iPadMini using Tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
pročitao sam cijeli thread.. pa evo da Vam izložim svoje nedoumice i zatražim savjet.

Imam radno mjesto kao IT support u firmi u kojoj je nemoguće napredovati, niti pozicijski, niti znanjem jer se taskovi ponavljaju.

Sviđa mi se administracija i mreže, imam položen od prošlog mjeseca Microsoft server fundamentals certifikat i recimo da u toj negde istoj mjeri razumijem i Linux administraciju. Desktop sam korisnik Linuxa jer je jednostavno bolji operativni sustav:P (inače sam završio useless FOI)

Moja nedoumica je polaganje MCSA windows server certifikata ili LPIC kao neki iskorak prema boljem. Nedoumica traje jako dugo jer to dosta ozbiljna odluka koja bude uzela 4+ mjeseci učenja.

Moja želja je ići polagat LPIC1 i baviti se Linux tehnologijama vjerovatno zbog buntovne naravi :), ali koliko sam istraživao za Windows admine imaa punoooo više posla pogotovo za Juniore i jednostavno ne vidim da bi polaganje LPIC1 certifikata moglo donijeti neku promjenu, ne znam niti u koje firme bi se prijavio recimo s njim za neko Junior mjesto,a nisam baš nešto linux oglasa primjetio i za zapošljavanje vani.

Normalno LPIC samo po sebi nije dovoljan, smatram da treba naučiti još puno toga testirati, instalirati te izvirtualizirati :)

Jedini oglas koji sam uopće vidio kod nas za Linux admine jest od Crossvalie, ali sumnjam da bi nekih 6-7 mjeseci učenja bilo dovoljno za
prolazak testiranja kod njih.

Ispravite me, ako griješim. Zamolio bih za mišljenja i savjete.
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 23 sij 2014, 18:57
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Ubuntu 12.04
Nas par sa ovog foruma je u crossvaliji, i općenito ti je globalno isplativije učiti linux nego windows tehnologije. Što se nas tiče, bez beda dođi na intervju, vidi što ne znaš i ekipa će ti reći na čemu da poradiš pa dođeš za pola godine ili više kada sve naučiš. Hrvatska je u biti balkan di se MS zadržao dugo, no tu nema napredovanja. UNIX ti je jedina šansa ako kaniš vidjeti velike sustave i napredovati.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
bas i ne, postoje i veliki windows sustavi, a gotovo da ne postoje linux only ili windows only ili mozda jos sire, free only i non-free only sustavi.

ovako vrlo generalno, linux poslova je manje ali su bolje placeni (s tim da ne ides u crossvaliju ako su ti driver pare :) ), windows poslova je vise, ali su losije placeni, odnosno to sve vec sto si iskusio, instaliras windowse i druvere za printer po cijele dane za malo para.

naravno, postoje izuzeci.

shrike, sto se zbilo sa tvojom inozemnom karijerom?
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Ima li primjer još nekih firmi koje uzimaju Junior Linux admine s naravno dobrim predznanjem, LPIC1 + još nekih stvarima? Kad je već spomenuto, kakvo je zapošljavanje Junior Linux admina vani recimo specifično za Njemačko područje s podrazumijevanim znanjem Njemačkog jezika? Ima možda kakva informacija za Touchsupport u Zagrebu?
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 23 sij 2014, 18:57
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Ubuntu 12.04
firme poput crossvalije su ti odlicne za pocetak, mozes jako puno nauciti jer si u vecem timu ljudi sa raznim razinama znanja, pa tako i ekspertnog.

hrvatski problem je sto se opcenito trazi jako malo juniora, svi bi vec gotovog covjeka jer skolovanje kosta, a realno jako je tesko vezati ljude za firmu, citaj kad netko postane dobar, cesto dobije bolju ponudu negdje drugdje.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Hvala na informacijama, ako netko ima još neke prijedloge za učenje osim polaganja LPIC1 slobodno nek predloži ili što bi morao obavezno proučiti. Također evo da još jednom pitam, postoje li još koje alternative osim Crossvalie?
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 23 sij 2014, 18:57
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Ubuntu 12.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.