Sada je: 28 tra 2024, 12:58.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

adminivan je napisao/la:
Grof je napisao/la:Aha, vidio sam kako moji system admini u firmi (koji održavaju Windows servere) rješavaju problem. ZAto i imaju tjedni backup exchange servera. Već je nekoliko puta riknulo da su vraćali sve natrag iz backupa....


Lame sysadmini :P


Ima tu istine, a OS ih još u tome i potiče. Jednom su mi i rekli da im je Win Server super je sve samo klikaju mišem....
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
To su sve amateri. Napravi se imiđ cjele particije na koju je instalrian windows sa svi mprogramima. Kada sve rikne, jednostavno vratiš imiđ natrag. Na *nix se to može na nekim FS-ima i preko snapshota napravit. Dakle imiđ->backup. S tim da backup (ako nije golem) fino moš držat na serveru. Ja tak osad imam backup na netu i rsyncom se apdejta i fino vraća natrag ekspresnim putem.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike zašto ne odeš za sysadmina kod Grofa? :arrow:
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
Postovi: 889
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64
Jer neznam posao. To što ja radim doma nije baš dovoljno za komercijalne svrhe. Ne volim preuzimat odgovornost za stvari koje nisam sposoban dovršiti do kraja. Uostalom, ako sysadmin to nezna, onda zavrijeđuje otkaz.
Zato ne dajem instrukciej iz fizike, možda ja mogu i riješiti zadatak, al inisam siguran da će me itko shvatiti. Sad me mama j*** u mozak da ja ekipu pre brzo podučavam, da dobe dobre ocjene i da nemam posla. Jedino što je meni bruka naplačivat a ocjene ostaju gdje jesu. Imam i ja moral i etiku, čak i ako nisam vjernik.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Jedino što je meni bruka naplačivat a ocjene ostaju gdje jesu. Imam i ja moral i etiku, čak i ako nisam vjernik.


Nije tu stvar u moralu i etici. Svoj rad se treba cjeniti i znati ga dobro naplatiti.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
A čuj i je. Iamš hrpu ljudi koji se okolo bahate kak oznaju sve i svašta, a kad treba nešto uraditi nitko ni da zine.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Zato treba uvijek stajati iza svoga rada. Ako to ne možeš - nikakav posao ni ne treba prihvaćati.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
adminivan je napisao/la:Zato treba uvijek stajati iza svoga rada. Ako to ne možeš - nikakav posao ni ne treba prihvaćati.


Potpisujem :)

Nego sad razmišljam, možda bi i ja trebao naplaćivat neke stvari :mrgreen:
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
Postovi: 889
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.