Sada je: 13 svi 2024, 14:15.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Grof je napisao/la:Naime, nebi se ja puno ni dvoumio da mi nemaju na mašini onaj card-reader za e-zabu. Ne znam radi li taj uređaj sa Linuxom OK??


AFAIK ne radi.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
adminivan je napisao/la:
Grof je napisao/la:Naime, nebi se ja puno ni dvoumio da mi nemaju na mašini onaj card-reader za e-zabu. Ne znam radi li taj uređaj sa Linuxom OK??


AFAIK ne radi.


šit...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
A jel? Ja sam mislio da radi? Probaj live verzije Ubuntua i knoppix pa vidi.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:A jel? Ja sam mislio da radi? Probaj live verzije Ubuntua i knoppix pa vidi.


Znaš da hoću! pa javim...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:
tuxi je napisao/la::mrgreen:

Zašto im nisi stavio linux?


Polako, prvo sam ih upoznao da ima i Linux. Naime, nebi se ja puno ni dvoumio da mi nemaju na mašini onaj card-reader za e-zabu. Ne znam radi li taj uređaj sa Linuxom OK??


jel mora biti kartice (imam i ja na laptopu utor za smart kartice) ali postoji drugo riješenje. token
Moj stari ima dva tokena i sve super ide i brže, bar mislim. samo je važno imati firefox i internet.
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan
Ne može token. Za firme su chip-kartice, i one nemaju veze sa onim što ti imaš na laptopu. To je sasvim druga tehnologija.... ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:
csx je napisao/la:
tuxi je napisao/la:A i to, kod mene to nije radilo na win, đabe kliknuo na end proces onda mi se sve zaledio pa sam se igrao ruski rulet ili ce proraditi ili hladni restart i naravno većinom restart. A kod lina to odma zatvori, nema zezanje.

A pitanje, zašto bi koristili win, kad u linu nema takvih problema? :P


a da ti malo ne pretjerujes? ^^


Mislim da ne pretjeruje, evo moje priče od jučer sa jednih windoza od susjeda...
Zovu me hitno jer im nekaj ne radi u windowsima - sigurno je virus (uvijek je virus kriv za sve zbrške u windozama... :D ). Dođem pred stroj, uključim, a ono samo se restarta, boot - restart, boot-restart... No divno, pomislim...
Odoh u Safe mod, tamo se zastarta, ali bez desktopa i bez Start trake, samo se otvara explorer. No dobro, sve u principu radi, ali GUI je zastrašujući...
Rekoh, idemo mi repair sa CD-a (SP1 je gore...). Napravim repair sa CD-a, a ono - isto! No, bar se boota. I tako, danas ću probat staviti gore SP3, ali bojim se da ništ od toga. I što ti preostaje? Full preinstall....
Ma dajte, windowsi sami sebi rade posao. Oni postoje isključivo da bi ih održavao.... :mrgreen:


heh... ni auto kojeg ne održavaš nece daleko dogurati... dobro sad.. neke moraš više održavati (win) a neke aute manje (linx).. :P
csx
csx
Ja bi auto kojeg se treba manje održavat. Manje muke, manje probleme...
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
Postovi: 889
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64
Grof je napisao/la:Ne može token. Za firme su chip-kartice, i one nemaju veze sa onim što ti imaš na laptopu. To je sasvim druga tehnologija.... ;)


aha, smijem li pitati za sta se tocno koriste te kartice ( u firmama) nekako mi se čini da nije o internet bankarstvu, jel mozes dati link gdje se spajas s tom karticom da malo proučim.
Avatar
Postovi: 3865
Postovi: 3865
Pridružen/a: 30 sij 2008, 14:55
Lokacija: Croatia/Zagorje
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: neodlučan
tuxi je napisao/la:Ja bi auto kojeg se treba manje održavat. Manje muke, manje probleme...


mmda.. al ne mozete reci da se ovaj drugi odma raspadne cim udjete u njega ^^
csx
csx

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.