Sada je: 19 tra 2024, 06:18.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Igll je napisao/la:Pozz ekipa ^^

Malo sam zbunjen , a i kasno je sopak

naime bliži se kraj moje fax karijere :thumbs :thumbs :thumbs pa sad imam svakakve ideje u vezi poboljšanja CV-a.

interesira me Oracle Certified Professional ( OCP ) stupanj certifikata.

Uz fax na net akademiji imam popust sveden na 4700 kn za tečaj i polaganje certifikata ali bi nekako to volio još smanjiti ...

ne snalazim se baš najbolje kod traženja onog što me interesira , a interesira me to da li mogu izaći samo na ispit dakle bez ovih predavanja, da se doma sam pripremim ? ako da di u RH ?

eto LP

uživajte mi na linux baziranom/im os-u/ovima ^^ :geek:


Možeš izaći u bilo koji PearsonVue ispitni centar, a tečaj/predavanja nisu obavezni za izlazak na certificiranje. Iako, ako je išta slično Ciscu, tečaj bi ti donio vaučer s popustom na certifikacijski ispit, a i dobio bi pristup njihovim materijalima. Probaj doznati što se uči i u kojoj mjeri i kreni na to kod kuće ako želiš uštedjeti na tečaju.
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
Postovi: 308
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Lokacija: Slavonski Brod
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
OS: Debian Xfce
pozdrav ljudi

ima li netko da je završio linux akademiju u algebri? ili ima u planu upisati?
Avatar
igs
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 stu 2009, 13:01
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: CentOS | Debian
igs je napisao/la:pozdrav ljudi

ima li netko da je završio linux akademiju u algebri? ili ima u planu upisati?



ja ću je vjerojatno upisati u 9.mj.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
pozz

ja isto imam u planu upisat u 9mj pa možemo skupa :thmbs-up
Avatar
igs
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 23 stu 2009, 13:01
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: CentOS | Debian
Da malo ozivim temu.
Slucajno sam naletio na stranicu srca i vidio da se na jesen otvara novi ciklus Linux akademije.
Jeli moguce da je cijena tecaja samo 800 kn??

http://www.srce.unizg.hr/proizvodi-i-us ... akademija/
People say nothing is impossible. But I do nothing every day.
Avatar
Postovi: 1225
Postovi: 1225
Pridružen/a: 22 lip 2009, 23:04
Lokacija: Katoličke Čaire
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Archlinux
Moguće je da je 800kn :) ali to je za 25 sati. Imaš 4 x 25h što na kraju ispadne 3200kn za čitav tečaj.
Nigdje nisu navedeni termini u kojima bi se održavali tečajevi, ali koliko se sjećam, prošli put je bio tako definiran termin da oni koji su zaposleni nisu niti moglu ići jer nema večernjih termina.
Avatar
Postovi: 54
Postovi: 54
Pridružen/a: 25 sij 2014, 18:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04, Windows 8.1
Bok. Ja sam imao želju jedno vrijeme upisati tu akademiju na Algebri ali sam na kraju odustao. Cijene su im stvarno paprene.

U međuvremenu sam naletio na https://linuxacademy.com/. Trenutno učim na njoj nekih 2 tjedna i dosta sam zadovoljan. Akademija je podjeljena po coursevima. Postoje coursevi za pripremu za LPIC certifikate i za AWS certifikate. Postoje i kraći coursevi za Python i VMware. Svaki course se sastoji od video predavanja, pdf bilješki, vježbi koje radite na njihovim serverima i kvizeva. Svaki polaznik podiže svoj server. Ponuđene su CentOS, OpenSuse, Ubuntu, Red Hat, Arch, Debian i MongoDB. Server možete obrisati u bilo kojem trenutku ako nešto ubrljate i podignuti novi. Raznovrsnost distribucija omogućuje da se recimo kvalitetno nauči package management koji je drugačiji na Debianu, Red Hatu i Archu. Uglavnom da vam ne pričam sad previše, bacite oko pa sami prosudite. Prvih tjedan dana možete isprobati za samo 1 dolar, kasnije se plaća 25 dolara mjesečno. Mislim da postoji i mogućnost godišnjeg plaćanja.

Također, na Edx-u će se ovo ljeto održati kvalitetan online course. Mislim da je netko već stavio na forum, ali ako niste vidjeli evo možete pogledati ovdje https://www.edx.org/course/linuxfoundat ... 6nZHXVertQ. Čak se i Linus osobno oglasio :)

Mislim da ima stvarno dosta materijala na internetu da se nauči Linux. Ali opet, ako niste tip koji voli učit od doma, onda je Algebra možda bolji izbor. Sigurno se isplati nekome tko živi od Linuxa, pa mu možda tvrtka može uplatiti. Meni je to osobno previše novaca pošto Linux učim i koristim u slobodno vrijeme.
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Avatar
Postovi: 98
Postovi: 98
Pridružen/a: 10 tra 2012, 13:28
Lokacija: /home/Samobor
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Arch Linux
Pozz,

slažem se s kolegom iz prethodnog posta Linuxacademy.com je zbilja dobar za učenje i ne vidim smisao davati algebri 17000 kuna.

Trenutno pripemam LPIC1 i moja pitanja su:

1. Dal je netko izašao nedavno i može podjeliti iskustva?
2. Dal netko trenutno uči i hoće malo razmjeniti iskustva da sve postane zanimljivije?
3. Neznam jel sam dobro shvatio ali ispiti se plaćaju zasebno te je cijena Lpic101 170 dolara i 102 170 dolara što iznosi 340 dolara za cijeli LPIC1, ispravite me, ako griješim. Dosta je to sve kul s trenutnim tečajem dolara :)
4. Dal se također i može izaći zasebno npr. prvo na 101 pa za mjesec dana na 102?

Lp.

.
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 23 sij 2014, 18:57
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Ubuntu 12.04
Dummie je napisao/la:1. Dal je netko izašao nedavno i može podjeliti iskustva?

Ja sam polagao za LPIC-1, ali ne tako nedavno.

Sve što ti treba za polaganje te dočeka tamo. Osobne stvari idu u ormarić, a samo polaganje je na računalu u prostoriji pod nadzorom. Vremena (po mom mišljenju) imaš i više nego dovoljno. Da li si prošao ili ne, saznaš odmah po završetku ispita. :-D

Ja sam se pripremao prema ovoj knjizi: http://www.amazon.com/LPIC-1-Linux-Prof ... ords=lpic1
Knjiga sadrži odličan presjek znanja i može poslužiti kao uvod u pojedine teme, ali sama knjiga nije dostatna za prolaz. Trebaš sam isprobavati stvari i čitati man stranice.
Dummie je napisao/la:3. Neznam jel sam dobro shvatio ali ispiti se plaćaju zasebno te je cijena Lpic101 170 dolara i 102 170 dolara što iznosi 340 dolara za cijeli LPIC1, ispravite me, ako griješim. Dosta je to sve kul s trenutnim tečajem dolara :)

Da, imaš dva ispita. I svaki se plaća zasebno. I da, svaki gušt košta.
Dummie je napisao/la:4. Dal se također i može izaći zasebno npr. prvo na 101 pa za mjesec dana na 102?

Da, 101 i 102 se polažu zasebno (nije bitan redoslijed) ali moraš položiti oba da bi dobio certifikat.

Sretno! :thmb-up
Avatar
Postovi: 134
Postovi: 134
Pridružen/a: 09 sij 2015, 17:24
Podijelio/la zahvalu: 51 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: M
OS: Debian bullseye
Hvala za reply i više je nego pomogao :)

Znam da knjiga nije dostatna koristim nekoliko izvora. Planiram prvo otići na 101 pa kasnije 102. Za nekog newbie-a poput mene gradivo je dosta zahtjevno, ali kak više znanja akumuliram sve je zanimljivije.

btw jel ti sam certifikat pomogao u traženju posla, tj. jesu li ga poslodavaci/poslodavac prepoznali.

Čini mi se po oglasima da su dosta dobre šanse položiti LPIC1 pa otići van radit.
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 23 sij 2014, 18:57
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Ubuntu 12.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.