Switch to full style
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.
Odgovori

Problem s otvorenim prozorima

06 stu 2019, 02:01

Pozdrav!

Koristim MacOS koji meni izgleda kao pljunuti, malo dorađeni Linux koji Apple naplaćuje zato vjerujem da će mi Linux znalci znati odgovoriti na upit.

Problem je kad imam više prozora otvorenih u jednoj aplikaciji > kad pojedine zatvorim > sustav ih više ne prikazuje i ja ih više ne mogu naći. To se događa u svim aplikacijama ako mimimiziram prozore.

Ovdje sam snimio videozapis što se konkretno događa:

https://www.youtube.com/watch?v=t8I2rMA30rw

- prijelaz cursorom preko programa ne prikazuje otvorene prozore
- klikom na program, ništa se ne događa
- mission control mi ne pokazuje otvorene prozore


Računalo je odlično, ali sam toliko stvari morao ispočetka raditi jer ih računalni sustav izgubi i vidim da mi niti na Mac Rumorsu ekipa ne zna odgovoriti.

Re: Problem s otvorenim prozorima

06 stu 2019, 04:52

Pozdrav, Mihael.

Ako nešto ne volim, a vjerujem da će se bar dio ekipe s foruma složiti samnom, onda je to kada ljudi dođu, regaju se na forum i prvi post im bude poput tvog; apsolutno nevezan uz Linux, a još kao "sol na ranu" niti se predstaviš u tom svom prvom postu.

Takvi postovi su po meni "one-time-thing", upitaš što ti treba, možda i dobiješ odgovor, a onda nas samo "ispljuneš" ili "odbaciš" poput stare krpe.

Odgovor na tvoj upit ne znam, sve vezano uz Apple prezirem, ali ima ovdje ljudi koji koriste Appleove proizvode i imaju svoju temu "Jabučarenje".

Hasta la vista, Mihael!

Re: Problem s otvorenim prozorima

06 stu 2019, 08:30

Desni klik na ikonu Worda u docku i otvoriti će se popis u kojem bi trebao moći odabrati dokument kojeg si prethodno minimizirao u dock. Ovo pišem iz glave jer mi trenutno MBP nije pri ruci.

Inače, Office for Mac je teži fail od programa i instaliraj si Libreoffice for Mac.

PS.
Cooleech, a je ti shebao čovjek dan :-D
... ništa... udahni > izdahni > udahni > izd... diši... vusaaahhhhh :zen

Re: Problem s otvorenim prozorima

06 stu 2019, 22:11

Mihael, kako sam i rekao desni klik na ikonu i onda lijevi klik na dokument koji si prethodno spustio u dock (napravio sam ti primjer sa dokumentima "Bez naslova 1" i "Bez naslova 2" - ovo u sredini, ovo iznad sam maskirao svoje zadnje dokumente na kojima sam radio, kod tebe će biti popis tvojih dokumenata).

slika

slika

Re: Problem s otvorenim prozorima

07 stu 2019, 11:31

Hvala ti puno, desni klik je sve riješio! Samo sam ulazio u aplikaciju, hooverao mišem, a nisam se sjetio desni klik napraviti.

P.S: Trebaš vidjeti što je pisati seminar u Wordu na iPadOSu, to je teži fail. Nema numeriranja, sve moraš prstom pomicati i klikati, pa onda ne piše.
Ugl to je fail! hhh

Hvala još jednom na vremenu!

Re: Problem s otvorenim prozorima

07 stu 2019, 11:54

Nema na čemu, isprobaj slobodno LibreOffice jer troši 10x manje resursa od MS Worda, a za jednostavne dokumente je jednostavno bolji.

PS. Ne želim vidjeti kako netko pokušava na tabletu raditi posao koji je namijenjen normalnom računalu :hihi

Re: Problem s otvorenim prozorima

07 stu 2019, 11:57

bertone je napisao/la:Nema na čemu, isprobaj slobodno LibreOffice jer troši 10x manje resursa od MS Worda, a za jednostavne dokumente je jednostavno bolji.


+ open source i totalno besplatan. <3

Re: Problem s otvorenim prozorima

10 stu 2019, 01:00

Odlično, skinuo sam Libre. Hvala na savjetima!
Odgovori