Sada je: 18 tra 2024, 12:04.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Izgleda da je na pomolu komercijalna Linux distribucija. Uz hardver 'in-house' sad će i softver jednim dijelom biti. Uglavnom, slušat će i ispunjavati želje svojih komerijalnih korisnika hardvera.
http://www.consumeit.io/system-76-creat ... nals/30948

“We’re not building an alternative to Windows and Mac or an operating system for mainstream users. We’re developing Pop!_OS for jobs where Linux excels which coincides with where the System76 customer base resides. That’s computer science fields of artificial intelligence, engineering, IOT, devops and other edge technologies.”
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:Izgleda da je na pomolu komercijalna Linux distribucija. Uz hardver 'in-house' sad će i softver jednim dijelom biti. Uglavnom, slušat će i ispunjavati želje svojih komerijalnih korisnika hardvera.
http://www.consumeit.io/system-76-creat ... nals/30948

“We’re not building an alternative to Windows and Mac or an operating system for mainstream users. We’re developing Pop!_OS for jobs where Linux excels which coincides with where the System76 customer base resides. That’s computer science fields of artificial intelligence, engineering, IOT, devops and other edge technologies.”


Pop!_OS je obični Ubuntu sa prilagođenim Gnomeom, nikakva komercijalna distribucija niti System76 ima tehničko znanje i resurse za održavanje komercijalne distribucije. Ovo što piše u članku su fancy buzzwords koji bi trebali privući korisnike. To je nešto kao KDE Neon koji je Ubuntu LTS sa rolling KDE desktop environmentom, KDE barem ne tvrdi da je to posebna distribucija jer znaju da nije, System76 sebi malo radi reklamu ali u stvarnosti to nije komercijalna distribucija o kakvoj se ovdje pričalo. Custom tema za Gnome, custom ikone, vjerojatno i custom konfigurirane Gnome extensions ali to je otprilike to, maksimum je da razviju koju dodatnu aplikaciju. Nemam ništa protiv ali to nije komercijalna distribucija niti može biti.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:
hrvooje je napisao/la:Izgleda da je na pomolu komercijalna Linux distribucija. Uz hardver 'in-house' sad će i softver jednim dijelom biti. Uglavnom, slušat će i ispunjavati želje svojih komerijalnih korisnika hardvera.
http://www.consumeit.io/system-76-creat ... nals/30948

“We’re not building an alternative to Windows and Mac or an operating system for mainstream users. We’re developing Pop!_OS for jobs where Linux excels which coincides with where the System76 customer base resides. That’s computer science fields of artificial intelligence, engineering, IOT, devops and other edge technologies.”


Pop!_OS je obični Ubuntu sa prilagođenim Gnomeom, nikakva komercijalna distribucija niti System76 ima tehničko znanje i resurse za održavanje komercijalne distribucije. Ovo što piše u članku su fancy buzzwords koji bi trebali privući korisnike. To je nešto kao KDE Neon koji je Ubuntu LTS sa rolling KDE desktop environmentom, KDE barem ne tvrdi da je to posebna distribucija jer znaju da nije, System76 sebi malo radi reklamu ali u stvarnosti to nije komercijalna distribucija o kakvoj se ovdje pričalo. Custom tema za Gnome, custom ikone, vjerojatno i custom konfigurirane Gnome extensions ali to je otprilike to, maksimum je da razviju koju dodatnu aplikaciju. Nemam ništa protiv ali to nije komercijalna distribucija niti može biti.


Da, trenutno je Ubuntu. Odnekuda se mora krenuti. Argumeni za tvrdnju da oni nemaju tehničko znanje izvlačiš odakle? Njihove gazda na redditu piše drugačije:

It's unknown to most, but we already perform large parts of the effort necessary to produce a distribution. The investment is necessary to build Ubuntu hardware products at production scale and with high quality. We've already taken on full responsibility for testing and fixing bugs in Ubuntu before it goes on our products. Producing and shipping Linux is built into our company processes already.
.https://www.reddit.com/r/pop_os/comment ... r/djkei2r/

Mint sa 3 developera može biti najpopularnija distra, a oni nemaju tehničko znanje iako su im klijenti Google, Amazon, Tesla ... Ako će u dogovoru s Nvidiom davati out-of-box podršku za CUDA što je to nego komercijalna distra
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:Da, trenutno je Ubuntu. Odnekuda se mora krenuti. Argumeni za tvrdnju da oni nemaju tehničko znanje izvlačiš odakle? Njihove gazda na redditu piše drugačije:

It's unknown to most, but we already perform large parts of the effort necessary to produce a distribution. The investment is necessary to build Ubuntu hardware products at production scale and with high quality. We've already taken on full responsibility for testing and fixing bugs in Ubuntu before it goes on our products. Producing and shipping Linux is built into our company processes already.

Mint sa 3 developera može biti najpopularnija distra, a oni nemaju tehničko znanje iako su im klijenti Google, Amazon, Tesla ... Ako će u dogovoru s Nvidiom davati out-of-box podršku za CUDA što je to nego komercijalna distra


Znam ja vrlo dobro gdje i na čemu je System76 doprinio u razvoju Ubuntua i nije to toliko veliko kao što oni žele prikazati, ni blizu. Ja pratim Launchpad i razvoj Ubuntua u svim njegovim aspektima i meni ne mogu prodavati bajke o tome koliko sudjeluju u razvoju Ubuntua.

Ako se okušaju u izradi vlastite distribucije sretno im bilo, biti će im to najlošiji potez ikada, baciti će para na to, a dobiti će veliko ništa. Kome su klijenti Google, Amazon i Tesla? Mogu biti samo Ubuntuu jer svi navedeni koriste Ubuntu. Ja ti mogu nabrojiti gomilu mjesta gdje se koristi Ubuntu od NASAe do najvećih siteova na netu, već sam ih nabrajao ovdje na više mjesta, nabroji mi ti samo deset takvih koji koriste Mint jer si sam rekao da je Mint najveća distribucija pa čekam primjere gdje se to Mint koristi u velikim poslovima, sam si se uvalio sa tom izjavom, čekam na listu tih kompanija.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:
Znam ja vrlo dobro gdje i na čemu je System76 doprinio u razvoju Ubuntua i nije to toliko veliko kao što oni žele prikazati, ni blizu. Ja pratim Launchpad i razvoj Ubuntua u svim njegovim aspektima i meni ne mogu prodavati bajke o tome koliko sudjeluju u razvoju Ubuntua.

Ako se okušaju u izradi vlastite distribucije sretno im bilo, biti će im to najlošiji potez ikada, baciti će para na to, a dobiti će veliko ništa. Kome su klijenti Google, Amazon i Tesla? Mogu biti samo Ubuntuu jer svi navedeni koriste Ubuntu. Ja ti mogu nabrojiti gomilu mjesta gdje se koristi Ubuntu od NASAe do najvećih siteova na netu, već sam ih nabrajao ovdje na više mjesta, nabroji mi ti samo deset takvih koji koriste Mint jer si sam rekao da je Mint najveća distribucija pa čekam primjere gdje se to Mint koristi u velikim poslovima, sam si se uvalio sa tom izjavom, čekam na listu tih kompanija.


Nisam se ja ničim uvalio, nego ti nisi razumio rečenicu. Požurio si sa tim 'netko je kriv na internetu'. Mint sa 3 developera može biti najpopularnija distra, a oni nemaju tehničko znanje iako su im klijenti Google, Amazon, Tesla. Pod 'oni' mislim na System76. Oni prodaju hardver mnogim poslovnjacima koji rade na Ubuntu.
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:
Nisam se ja ničim uvalio, nego ti nisi razumio rečenicu. Požurio si sa tim 'netko je kriv na internetu'. Mint sa 3 developera može biti najpopularnija distra, a oni nemaju tehničko znanje iako su im klijenti Google, Amazon, Tesla. Pod 'oni' mislim na System76. Oni prodaju hardver mnogim poslovnjacima koji rade na Ubuntu.


Sam si napisao da je Mint sa 3 developera najpopularnija distribucija, nije nitko drugi to napisao. Poslovnjaci koji rade ozbiljan posao ne kupuju toliko System76 nego Dell XPS i Precision laptope, slijedeći po redu su ThinkPad laptopi. System76 je popularan, ali nije broj jedan niti blizu za Ubuntu laptope, hardver im je slabiji nego na primjer Dellova ponuda za inženjere gdje su XPS i Precision serije moćnije i kvalitetnije od System76 laptopa. Vrlo popularni su i ThinkPad i Macbook Pro laptopi za Linux. I ne System76 nema u ovom trenutku tehničko znanje za izradu vlastite distribucije, trebati će im više ljudi i više iskustva. Svaki idiot može sklapati Clevo laptope sa custom tipkovnicama i poklopcima i predinstaliravati Ubuntu ili druge distribucije na njih, to rade danas mnoge firme od Entrowarea na dalje, za to ne treba napredno tehničko znanje nijedne Linux distribucije, izrada vlastite distribucije je nešto sasvim drugo.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:
hrvooje je napisao/la:
Nisam se ja ničim uvalio, nego ti nisi razumio rečenicu. Požurio si sa tim 'netko je kriv na internetu'. Mint sa 3 developera može biti najpopularnija distra, a oni nemaju tehničko znanje iako su im klijenti Google, Amazon, Tesla. Pod 'oni' mislim na System76. Oni prodaju hardver mnogim poslovnjacima koji rade na Ubuntu.


Sam si napisao da je Mint sa 3 developera najpopularnija distribucija, nije nitko drugi to napisao.

Pa u čemu sam pogriješio? Distrowatch kaže da su najpopularniji i mislim da nemaju više od 3-4 full-time plaćena developera.
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:Pa u čemu sam pogriješio? Distrowatch kaže da su najpopularniji i mislim da nemaju više od 3-4 full-time plaćena developera.


Distrowatch je potpuno irelevantan za upotrebu distribucija, to kaže i sam osnivač Distrowatcha, radi o web posjetama, ja ako odem na Arch Linux stranicu na Distrowatchu računa me kao Arch Linux korisnika, ako posjetim OpenSuse stranicu računa me kao OpenSuse korisnika itd. Tamo je Zorin 8, a Arch Linux koji je sigurno puno popularniji 14, besmisleno. Facebook likeovi su puno relevantniji jer tamo stvarni ljudi svjesno traže stranicu svoje distribucije i moraju kliknuti like, a na Facebooku Ubuntu ima 1.33 milijuna likeova, a Mint 125 tisuća što je razlika od gotovo 11 puta. I dalje čekam na tih deset kompanija gdje se koristi Mint, ako je tako popularan mora ga netko ozbiljan koristiti.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Dečki... zahladilo je malo, nesnosne vrućine prošle barem par dana... samo opušteno ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Dečki... zahladilo je malo, nesnosne vrućine prošle barem par dana... samo opušteno ;)


Da je rekao Mint je vrlo popularna distribucija ne bi ništa rekao, ali najpopularnija je velika izjava, treba je nečim kakvim takvim potkrijepiti, znam cjepidlačim ali volim kada ljudi iznesu barem neke dokaze za velike izjave, ne samo za izjave vezane uz računala nego za bilo koju temu u koju se uključim na Internetu i izvan njega, ako dokažu svoju tvrdnju nekim validnim dokazom ja to prihvaćam jer preko toga dokaza sam i ja naučio nešto potpuno novo :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.