Sada je: 20 tra 2024, 06:24.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

10 stranica, a od toga bar pola teška natezačina. Ama, dosta više!!!
Jesi/nisi u pravu - većinu više zaboli nešto između nečeg. Ključ i aleluja!
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Max Bunker je napisao/la:Super,,, to također znači da ja mogu taj softver upotrebiti na način koji će ispuniti sva kapitalistička obilježja , i otkud onda uopće ideja da linux nije i da nemože biti kapitalistički os kad veliš da ga ja mogu upotrebiti kako god hoću pa čak i na način da postane kapitalistički os i ispuni sve one kriterije kojima se najčešće opisuje kapitalističko društveno uređenje...


Uau! Ti sam isto i ja napisao u ovoj temi prije par dana tako da nije Abzeenth prva a mislim ni druga. Da si prije vidio, prije bi skužio stvar.
Pročitaj pažljivo šta ljudi pišu i pročitaj GPL pa će ti sve sjest na mjesto.
ja mogu upotrebiti kako god hoću pa čak i na način da postane kapitalistički os i ispuni sve one kriterije kojima se najčešće opisuje kapitalističko društveno uređenje

Ima raznih slobodnih licenci,
https://en.wikipedia.org/wiki/Compariso ... e_licenses
ali GPL licenca (tog softvera najviše ima) ne dopušta da radiš baš šta te volja jer si obvezan mušteriji učiniti dostupnim izvorni kod softvera i on dalje može slobodno raspolagati tim kodom pod uvjetom da i on, ako mijenja i prodaje taj softver mora dalje priložiti izvorni kod svojoj mušteriji.

Narafski da ima slobodnih licenci koje ti omogućuju i još veću slobodu (poput BSD), tako da slobodno iskoristi takve programe, prepravljaj, prodaji i zaradi koju kintu i nitko ti neće zamjeriti, dapače.

Stvar je da tako nešto ne možeš izvesti sa vlasničkim programima. Smiješ ih koristiti takve kakvi su i gotovo i to uz stroga ograničenja. Probaš li staviti u svoj vlastiti program i jednu jedinu ikonicu iz Appleovog IOS-a, ako te skuže ideš na sud i ostat ćeš bez prebijene lipe. A ne daj bože da prekopiraš kakvu korisnu rutinu ili dio dizajna.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la: Ti sam isto i ja napisao u ovoj temi prije par dana


Jesi. Evo malo sam prolistao i našao kad si to rekao :

jurastublic je napisao/la:Linux je slobodni OS, može biti kapitalistički, socijalistički, svemirski, vrtni, ljubičasti...


I svaka ti čast na tome. Moram sebi uputiti kritiku jer se nisam i tebe sjetio kad sam nabrajao ovdašnje članove koji nastupaju argumentirano, kulturno i otvorenog uma. Ti zasigurno spadaš u taj elitni krug , i još uvjek pamtim kako si mi detaljno i kvalitetno pomogao kada mi se na linux mintu 13 skršio kernel...


Cooleech je napisao/la:10 stranica, a od toga bar pola teška natezačina. ......!


11 stranica.... I to u kratkom roku.... Nemoj umanjivati značaj teme jer se tih 11 stranica nisu same popunile..... hehhehehehe..

Aj relax.... Kaj ste tak napeti.... Pa ovakve filozofske temice bi bar trebale biti laganini i bez opterećenja.
Kaj to tak uzimate srcu.....


:thmbs-up
Max Bunker
Max Bunker
Točno...kaj ste tako napeti?
Ma upravo mi je žao što se Max polomi oko objašnjavanja šta je
šta ali je zapravo zanimljiv...
Drugo ovo je tema da izazove reakciju te da se pokaže ko šta i kako
misli....mislim nije ono ja bacim kost i tako to..ne ...ne
no vidi se da je neke ljude ovdje naziv "kapitalistički" ubo
kao trn u guzicu...sorry..!!!
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.