Sada je: 29 ožu 2024, 06:35.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav forumasi,

potrebna mi je mala pomoc, malo sam u nedoumici.
Vec sam radio na linux-u ubuntu, centos, skackware.

Hocu da se spremim za LPIC-1 i 2 skinuo potreban materijal, sad me zanima koji distru da izaberem, sta je najbolje za ucenje i vjezbanje LPIC-a
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 09 svi 2015, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora
Pogledaj ovu temu, možda nađeš kakvih korisnih savjeta. U međuvremenu, dok čitaš, će se možda netko javiti s odgovorima na ovu. :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ha, dobro pitanje. Danas su najpopularniji centos i debian na serverima, sa time da ubuntu server isto ima dosta instalacije. Znači, ne xubuntu, mint i slično. Osobno, ja bih se priremao ili na centosu ili na debianu (zapravo sam razmišljao i sam položiti te ispite).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Tako nesto i razmisljam centos i debian.
Ubuntu za neke jednostave stvari
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 09 svi 2015, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora
Budući da tamo ima svega, i Red Hat stvari i Debian stvari osobno bih preporučio na desktopu kaj god tebi odgovara a u virtualki i CentOS i Debian pa kak dođeš do kojeg "poglavlja" tak na tom poglavlju radiš.
masteroman
masteroman

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.