Sada je: 28 ožu 2024, 10:08.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Antares je napisao/la:it tvrtka za koju već 10g radim kao system engeneer i savjetnik za mreže mi je zahvalna na njima

Lijepa naša HR, gdje su takvi kao ti "system engeneeri", dok nam Cooleechi kopaju kanale i razvoze pizze.

@JH-IM: Pošto je danas "Dan bananih", rek'o bi, Max je bio dobar momak. Tu i tamo bi razvlačio teme koje nikuda ne vode, ali u biti je pozitivan čovjek koji se trudi da doprinosi i pomaže onim čime može.

Dok mi ovo ovdje ima blagi miris trolanja.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Antares je napisao/la:...
Argument da linux razvija milijon, a windows 10 ljudi je isto onako..argument do jaja...

pface Čitati s razumijevanjem! spametan
Nisam napisao da linux razvija milijun ljudi već da milijuni rade na open-source aplikacijama, a na kernelu preko 12 000 ljudi (citat s wikipedije). Nemoj površno čitati, nadam se da nisi takav i sistemaš za tu tvrtku u dojčlandu.. :hihi

jurastublic je napisao/la:Lijepa naša HR, gdje su takvi kao ti "system engeneeri", dok nam Cooleechi kopaju kanale i razvoze pizze.

Cooleech radi kao IT-evac, prestao kopati kanale.. :hihi
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
to je moj način komunikacije.
meni je lakše u dvije reči "security kod" ili u tri "koji razvijaju linux" jer podrazumjevam da se zna šta mislim pa štedim riječi i tipkanje.
Nebitno je, i windows i linux imaju i prednosti i mana podjednako.,., po meni. I osobno jedan dobar windows server ne smatram imalo nesigurnijim od linuxa. 100 ljudi 100 čudi, rekao sam mišljenje i nema potrebe zadaljnjom raspravom
Postovi: 12
Postovi: 12
Pridružen/a: 03 stu 2016, 12:23
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
iweb je napisao/la:
Antares je napisao/la:Pozadina pojedinaca koji govore o ozbiljnim temama poput računalne sigurnosti i impoziraju svoje stavove nije nepotreban detalj. Tvoja pozadina je pohvalna (ja osobno imam tek 16 godina, ali računalnu sigurnost duboko proučavam jer je od krucijalne važnosti za razvoj kojim se bavim, a ujedno sam i autor jednog rada na temu iste) te vjerujem da ti se u praksi pokazalo kako su Linux i Windows jednako sigurni, ali jedan slučaj ne čini ukupnost.


Slažem se. I ja proučavam sigurnost. Proučavat čemo je obojica dokle god se bavimo time. Nije moja pozadina ništa pohvalna, do nje sam došao zahvaljujući kolegi koji me preporučio i jedva jesam jer nemam visoku školu. Imam samo certifikat za mreže kojeg su mi kasnije platili. I bez podrške tog kolege ja često ne bi znao raditi svoj posao. Tako da me ne smatrate nekim system engeneerom :hihi
Postovi: 12
Postovi: 12
Pridružen/a: 03 stu 2016, 12:23
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
jurastublic je napisao/la:
@JH-IM: Pošto je danas "Dan bananih", rek'o bi, Max je bio dobar momak. Tu i tamo bi razvlačio teme koje nikuda ne vode, ali u biti je pozitivan čovjek koji se trudi da doprinosi i pomaže onim čime može.

Dok mi ovo ovdje ima blagi miris trolanja.


OK je on bio ali post na ovoj temi me odmah podsjetio na njega i njegove pokušaje izjednačavanja Windowsa i Linuxa u vezi sa sigurnošću :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Zanimljivo mi je nešto što je Antares spomenuo u početku. Pokušat ću to slikovito prikazati. Znači Windowsi su auto kojem haubu može dignuti samo Microsoft i štelati motor, ono okretaji, ler gas i slično dok je Linux auto kojem svatko može podići haubu i poštelati po želji. Hmm, ne znam koja mi je opcija lošija/bolja !? A ja sam zakleti Linuksaš(ignorirajte činjenicu što sad pišem sa Windowsa--posao). Pozdrav!
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 24 sij 2014, 13:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: elementary OS
binarni je napisao/la:Zanimljivo mi je nešto što je Antares spomenuo u početku. Pokušat ću to slikovito prikazati. Znači Windowsi su auto kojem haubu može dignuti samo Microsoft i štelati motor, ono okretaji, ler gas i slično dok je Linux auto kojem svatko može podići haubu i poštelati po želji. Hmm, ne znam koja mi je opcija lošija/bolja !? A ja sam zakleti Linuksaš(ignorirajte činjenicu što sad pišem sa Windowsa--posao). Pozdrav!

Kad smo već kod promašenih analogija, meni se sviđa ona da je windows kao industrijska brlja dok je linux kao prava domaća šljiva. :ljubav spivo
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:Kad smo već kod promašenih analogija, meni se sviđa ona da je windows kao industrijska brlja dok je linux kao prava domaća šljiva. :ljubav spivo


Što je onda OSX? Francuski konjak? Fin, ali ekskluzivan, skup i proprietary :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:
jurastublic je napisao/la:Kad smo već kod promašenih analogija, meni se sviđa ona da je windows kao industrijska brlja dok je linux kao prava domaća šljiva. :ljubav spivo


Što je onda OSX? Francuski konjak? Fin, ali ekskluzivan, skup i proprietary :-D

Ne, on je samo pomodni dodatak (od verzije 10.7) :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Sprdnjom ste napravili manevar da se ne raspravlja o onome što je Antares napisao. OK. Ja ću,kad se vratim doma, opet na svoj Linux zato što ja tako želim ali Antaresova primjedba stoji.
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 24 sij 2014, 13:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: elementary OS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.