Sada je: 20 tra 2024, 01:32.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: pad sustava
01 vel 2014, 14:47
hahahahahhaahah,ok,bio sam kod limara i popravio limariju,dad budem gore stavio popravljen auto
Postovi: 382
Postovi: 382
Pridružen/a: 22 ožu 2013, 10:55
Podijelio/la zahvalu: 21 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: 3
Re: pad sustava
01 vel 2014, 15:04
dajac59 je napisao/la:evo da se pohvalim da mi je sinoć po drugi puta sve palo,tj.opet mi je nestala radna trakica,nikako do menija,ništa nisam mogo da pokrenem i ponovo sam sve instaliro,sad nek mi stručnjaci to objasne jer kad mi se to desi nemogu ništa da uslikam da vidite zbog čega mi je greška i uzrok pada


Ne moraš ti ništa "uslikati". Nikome ne pomažu samo slike. Već sam ti jednom napisala što treba - priložiti ispis logova.

Kužiš li kako logovi funkcioniraju? To su obične tekstualne datoteke u koje sustav zapisuje sve što se događa - koji uređaji su priključeni na računalo, koji driveri su aktivni, koji se podsustavi i procesi pokreću...
Kad ti sustav "padne", podaci o svemu tome ostaju zapisani u logovima, i često se iz njih da iščitati upravo uzrok tog pada, ili barem neki znakovi koji upućuju na moguće uzroke.

Budući da si sad reinstalirao sustav i temu označio kao riješenu, više i nema smisla o ovome raspravljati, pa ćemo ju zaključati. Za buduće probleme (kojih, nadam se, neće biti) možeš proučiti ove dvije teme u kojima je objašnjeno kako se stavlja ispis logova na forum.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.