Sada je: 16 tra 2024, 04:59.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav ekipa,

svakih par tjedan si kompiliram linux kernel i malo se pozezam sa time. zadnji motiv je bio nešto oko wifi.a, ali u početku dial up driveri, DMA, optimizacije itd. Ipak, za vas, 2 generička kernela u deb formatu.

32 bitni kernel i headers (za kompiliranje drivera) 3.13.2:
http://193.136.128.70/linux-image-3.13. ... m_i386.deb
http://193.136.128.70/linux-headers-3.1 ... m_i386.deb

64 bitni kernel i headersi:
http://193.136.128.70/linux-headers-3.1 ... _amd64.deb
http://193.136.128.70/linux-image-3.13. ... _amd64.deb

Kompilirani su na debianu i rade na debianu ... radi će i na svim debian distrama tipa LMDE, ali da li će raditi na mint, ubuntu i slično ne znam. ovo pišem baš sa tih kernela tako da oni kao takvi rade. za ostale distre, probajte konvertirati u rpm ili nešto :D U svakom slučaju, bilo bi mi drago da probate i jave. Kerneli su kompilriani sa generičkim debian opcijama (oldconfig).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
ne znam jel tko ovo skidao i probao, no izgleda da u nekim divljijim situacijama USB neće raditi ispravno ako se ne umounta ili usb uređaj ne izvadi ispravno.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Svako jutro jedan kernel, snagu daje.

Šrikipeto, evo da malo uletim u tvoju temu, interesantno bi mi bilo koristiti nove kernele, kako izlaze, ali do sada iz mog prethodnog iskustva, iako bi stroj bootao sa "mojim"(new kernel, old config) kernelom, uvijek je blo nekih cirkusa, ako se dobro sjećam, više mi nije slika bila preko cijelog monitora??, istina probao sam samo na Ubuntu i derivatima, a oni koriste nekakav posebno za sebe modani kernel, right??, pa je možda u tome bio problem.

Kako je na Debianu, samo oldconfig i to je to, ili?

Inače nikad nisam ručno odabrao postavke kernela, jer me izbezumi milion opcija, jel ima neki online resurs za "take the easy way ppl" poput mene, koji bi tu pomogao (dakle ne govorim o oldconfig), nego kako izabrati prave opcije među onih milion na jednostavan način.
To all you "rvacki pravopis" haters, we're gona blow your planet up
we got death star(death star)
and you know that we got it(death star)

Darth Spellingius :D
Avatar
Postovi: 125
Postovi: 125
Pridružen/a: 03 ožu 2011, 18:18
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: mint14Cina/Centos6
ja sa oldconfig iskreno nisam nikada imao problema, iako su ova dva kompilirani na debianu i storjevima koji nije moj. Ne bi ni ti trebao imati problem sa oldconfig, pogotovo ako je to sve kompilirano na istom stroju. Iskreno ne znam da li ima neki resurs koji tražiš jer u kernelu ima puno previše toga. Ja sam se sa time bio prisiljen zajebavati još na početku svoje linx karijere zbog nekih problema oko modema. U svkaom slučaju, nemaš što fulati ako probaš jer se ne briše stari kernel :D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Meni na 3.9 ili 3.10 Network Manager nije htio radit. Odnosno prvo sam moro desni klik pa enable networking (ugasit) pa opet da upalim. Odšuba da se sam spoji nikako. makno sam ga onda...

Nego mene zanim, to si doma složio ftp? Kako si dobio ovaj vanjski ip? ja ne znam kako se spojit izvana.
Avatar
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 16 srp 2013, 13:03
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
probaj ovaj pa javi :D Imam dojam da se nitko ne usudi isprobati kernel :D Inače nije doma nego na jednom serveru. ako želiš znati kako vrtiti server na kućnom kompu, otvori temu pa možemo o tome prodiskutirati.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Imam dojam da se nitko ne usudi isprobati kernel :D


Probo sam i sad mi internet nikako ne radi :D Inače drugo je u redu. Ne znam, nekako mi se čini da su to ćorava posla :-D
Avatar
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 16 srp 2013, 13:03
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
The Linux 3.13 Kernel Is A Must-Have For AMD RadeonSI Users
http://www.phoronix.com/scan.php?page=a ... onsi&num=5
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
ultra zanimljivo zole:) Ako tko ima tu karticu bi bilo zanimjivo isprobati

@Krunoslav vjerojatno ti net ne radi (pretpostavljam wifi) jer je ovo ipak RC verzija kernela i stvari se još dovršavaju.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:ultra zanimljivo zole:)
@Krunoslav vjerojatno ti net ne radi (pretpostavljam wifi) jer je ovo ipak RC verzija kernela i stvari se još dovršavaju.


Nije zato što je RC, nego očito više athk9 (i/iil 6) ne dolazi sa opcijom oldconfig jer nije htjelo ni sa 3.9, ni sa ovim tvojim, a ni sa 3.10.27. Na 3.10 sam uspio iz drugog pokušaja napiknut drajver i sad radi net.

Zanima me samo kako sad pokrenut modul za VirtualBox, pretpostavljam da

Kod: Označi sve
apt-get install linux-headers-$(uname -r|sed 's,[^-]*-[^-]*-,,') virtualbox


sa VirtualBox - Debian Wiki u ovoj sad situaciji ne funkcionira?

Headers za 3.10.27 sam instalirao iz deb-paketa (target kernel_headers).
Avatar
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 16 srp 2013, 13:03
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.