Sada je: 14 svi 2024, 11:26.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Mint nudi instalaciju kernela iz onog njegovog update modula. Kopka me da probam al me frka ako nešto krene po zlu da se nebum iskobeljal....
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:Kopka me da probam al me frka ako nešto krene po zlu da se nebum iskobeljal....


Zato ti ne bih preporučio da radiš kompajliranje kernela, ne zato što ćeš skršiti sustav već zato što ne čitaš o onome šta bi htio da radiš.

Ako nešto i fališ i sa tim novim kernelom ti ne bude radilo nešto (npr. wifi i td...), kod ponovnog boot-a izabereš stari kernel i opet je sve ok.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Svako moje naknadno ubacivanje novog kernela je prije ili kasnije završilo problemima (često prije).. a onda sam jednog dana shvatio da na postojećem hardveru kojeg imam i nema neke razlike u svakodnevnom korištenju računala bez obzira da li imam kernel 3.2.0.xx, 3.8.0.xx ili 3.11.0.xx .. i nakon toga se više ne zamaram kernelima i imam više slobodnog vremena za druge stvari
:zen
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11359
Site Admin
Postovi: 11359
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 665 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Shvatio sam poantu. Stalno se spominje kompajliranje kernela, a ja pitam za najobičniju 1-click instalaciju novijeg kernela iz update modula, kao što to mint nudi.
Max Bunker
Max Bunker
Ne koristim Mint pa nemam pojma kako je to napravljeno sa one click sistemom.. a ništa, probaj pa javi :thmb-up
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11359
Site Admin
Postovi: 11359
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 665 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
tex.vileer je napisao/la:Shvatio sam poantu. Stalno se spominje kompajliranje kernela, a ja pitam za najobičniju 1-click instalaciju novijeg kernela iz update modula, kao što to mint nudi.


pa što ne vičeš ;) onda si djelimično promašio temu, i ako imaš pitanja u vezi tih kernela onda pitaj u temu vezanu za Mint 17. Ova tema je (što bi calisto053 rekao: Shrikeovi kerneli iz kućne radinosti) vezana za najnovije kernele koje sam iskompajliraš za Debian/based distre :)
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Premalo ja imam znanja da bih bilo kaj kompajlirao. :-) Uglavnom, one click isprobao, radi fino, i iz iste te aplikacije mint nudi da posle restarta ukloni stari kernel i to isto fino odradi.
Max Bunker
Max Bunker
ovo defitnivno nije tema za mint kernele, one click install i slične stvari. kerneli na koje sam davao linkove su kerneli sa kernel.org kompilirani za 64bitni i 32 bitni debian. da li se vrte na ne-debian debianoidima ne znam, ali se vrte na debianima (bizarna rečenica, znam). Ukratko, zadnjih par edicija nije bil oiz tehiničkih razloga ali spremam nove kernele za testiranje.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.