Sada je: 18 tra 2024, 17:58.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pohađao sam sate "Informatike" u:

nisam pohađao
9
14%
osnovnoj školi
9
14%
srednjoj školi
20
30%
oboje
28
42%
 
Ukupno glasova : 66

"Informatika" u školama
11 stu 2013, 11:37
Dragi svi ,vjerojatno se već razglabalo ali eto da se malo zabavite.Krenula moje mala u 1 razred jedne od gimnazija u Rijeci i u programu informatika.Ono klinci od 15 godina padaju na pitanjima kada je izmišljen abakus,kako otvoriti mapu ,promjeniti desktop pozadinu isl.nećeš ti informatike.Kaže učiteljica učenicima,za dz napravite doc u wordu,a moja mala ...ja imam linux, učiteljica : "nikad čula,nek ti tata kupi word",.....što reći ,pogledam ja knjigu,naposlijetku,ono win xp,cijelu godinu...ovi naši pisci školskih stvarno ko da su zastupnici microsofta'i .....ima toga još ali mislim da i ovo dosta ilustrira gdje nam vodedjecu kroz "obrazovanje"
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 lis 2009, 16:23
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Re: "Informatika" u školama
11 stu 2013, 12:05
pface Znam kakva je situacija u školama...
Učitelji informatike pa nikad čuli za linux pface
Čitao sam na bug.hr forumu da u jednoj srednjoj profesorica nije znala što je to SSD :lulz

A kad vidiš kako je ružan ovaj penđerXP :nee
Avatar
Postovi: 327
Postovi: 327
Pridružen/a: 26 srp 2013, 07:31
Lokacija:
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Arch
Re: "Informatika" u školama
11 stu 2013, 13:27
Odi kod ravnatelja/ice te škole i objasni joj malo neke stvari o tome kakve nastavnike/nastavnicu neprofesionalnu ima.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Re: "Informatika" u školama
11 stu 2013, 13:39
Punk, to će upaliti samo ako i ravnatelj zna što je to linux.. inače, borba s vjetrenjačama. :?
Ali, zašto ne napraviti .odt? ;) I on je zakonski priznat otvoreni standard, a novije verzije M$ Officea ga otvaraju. :)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Re: "Informatika" u školama
11 stu 2013, 13:43
Znam da neće ali treba ili ravnatelju/ravnateljici dati do znanja da ima nesposobnu zaposlenicu ili objasniti učiteljici kako nema pojma i kako je kćer našeg člana već sa 15 naprednija u informatici od te učiteljice.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Re: "Informatika" u školama
11 stu 2013, 13:57
:thmb-up
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 351 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Re: "Informatika" u školama
11 stu 2013, 14:10
Očaj je kad na fakultetu moraš koristiti MS alate.
Postovi: 248
Postovi: 248
Pridružen/a: 07 lip 2009, 12:55
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
Re: "Informatika" u školama
11 stu 2013, 14:20
Cooleech je napisao/la:Punk, to će upaliti samo ako i ravnatelj zna što je to linux.. inače, borba s vjetrenjačama. :?
Ali, zašto ne napraviti .odt? ;) I on je zakonski priznat otvoreni standard, a novije verzije M$ Officea ga otvaraju. :)


Daj, molim te, u školama ne priznaju točna rješenja koja si dobio metodama koje nije pokazala učiteljia na ploči, a kamoli da prizna nešto ovakvo!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Re: "Informatika" u školama
11 stu 2013, 14:28
Nele je napisao/la:Očaj je kad na fakultetu moraš koristiti MS alate.

Yep, ali srećom kod mene su fleksibilni pa kažu ako mogu naći adekvatnu alternativu, mogu koristiti, trenutno se sve vrti oko programiranja pa je na kolokviju jedino M$-ovo visual basic, i to na primjeni, teorija je ionako općenita.

shrike je napisao/la:Daj, molim te, u školama ne priznaju točna rješenja koja si dobio metodama koje nije pokazala učiteljia na ploči, a kamoli da prizna nešto ovakvo!

Nije to samo u školama, imao sam jednog takvog prošli semestar, na usmenom dijelu možeš ti riješiti/prikazati nešto kako je u bilo kojoj knjizi, možeš pokazati da razumiješ to, ali ako nije onako kako je on na predavanju napisao i pokazao, ne priznaje.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Re: "Informatika" u školama
11 stu 2013, 15:02
Meni je još fascinantnije da u osnovnim školama na programiranju rade u QBasicu :nee
Postovi: 101
Postovi: 101
Pridružen/a: 05 vel 2012, 13:12
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.